uvd

TIP na výlet: Mořský svět

Nevím, jakou pohádku milují vaše děti, ale u nás jede pořád dokola Hledá se Dory a hned na druhém místě je Malá mořská víla od Disneyho. Emi už ví, co v těch pohádkách bude a tak, když se nějaké ryby Dory ptají, jestli támhle ty dvě ryby nejsou její maminka a tatínek, naše Emi už odpovídá vždy za Dory, že nejsou. No a protože podmořský svět tak bezmezně miluje (mimochodem písničky kraba Sebastiana z Malé mořské víly musíme všichni povinně tančit dokud nedozpívá), chtěli jsme jí s manželem udělat radost a za Dory se jít podívat.

IMG_20190227_113511_resized_20190303_104015546

V pražských Holešovicích je největší akvárium v České republice plus neskutečné množství dalších akvárií. Najdete tam nejen různé mořské živočichy a malé rybky – včetně Dory pochopitelně, ale také dravější kousky jako jsou žraloci, kajman nebo piraně. Předem se vám omlouvám za nekvalitní fotky, ale je tam dost velké přítmí a fotit s bleskem je zakázáno.

Hned u vstupu nás zaujalo akvárko s vybouleným prostorem na hlavu. Děti si pod akvárium můžou stoupnout na stoličku a mají tak hlavu přímo mezi rybičkami. Emilka byla v úplné euforii.. No a já tam pochopitelně vlezla taky. (snad to bylo aspoň trochu i pro dospělé)

IMG_20190227_111146_resized_20190303_104016318

mořjá

Emi pochopitelně zajímaly nejvíc jakékoliv barevné ryby a hodně jsme pochopitelně hledali Dory. Šťastná byla ale taky, když jsme našli rejnoka (toho, co na sobě v pohádce vozil všechny ostatní ryby) a taky Nema a jeho tatínka. Žraloci zajímali jen mě, Emi prchala s tím, že jsou zlí (nevím, kdo jí to napovídal! Doufám, že se v dospělosti nezařadí k těm, kdo z těch skoro vyhynulých chudáků bude konzumovat žraločí polívky). 

Mořský svět má i horní patro. O patro výš, kromě mořských živočichů a rostlin, najdete kino, kde se promítají dokumenty o podmořských tvorech. Vejde se tam docela dost lidí, ale taky tam můžete v klidu nakojit nebo nakrmit miminko. Jen tedy – nahoru kočárek kvůli schodům nedostanete. Mikyho jsem si ale vzala na ruku a bylo to úplně v pohodě. Kočár zůstal u vstupu a stejně tak i naše bundy, které si tam můžete odložit.

IMG_20190227_120245_resized_20190303_104014523

Zdrželi jsme se tam asi necelé dvě hodiny. Na delší dobu to ale určitě není. Musím říct, že se mi tam líbilo. Je to hezky udělané, ale nějakou tu výtku bych měla. Pozornému oku dospělého bohužel neunikne, že u některých těch vodních nádrží se ani nepokoušeli zakrýt spáry a nádrže mají vzhled nevyčištěného bazénu. Snaha pokusit se přibříližit prostředí opravdového podmořského světa právě v těchto nádržích docela chybí. U asi dvou nádrží jsme si s mužem říkali, že chudáci ryby. Žraloků mi bylo taky trochu líto. Zajímám se o ně už docela dlouho a přišlo mi, že mají docela málo prostoru a nic extra ve své nádrži nemají. Pokud máte ale žraloky rádi jako já, někdy kolem 15h odpoledne se můžete podívat, jak je krmí a možná je i noční prohlídka Mořského světa (tu ale asi s dětmi dávat nebudete, co?)

Při vší té kritice nesmím ovšem zapomínat na fakt, že děti až tolik neřeší, kolik má žralok místa a že je nějaká nádrž ne tak moc hezká jako ostatní. Prostě kolem té ošklivější projde a jde omrknout ty hezčí. Někde na internetu jsem četla hodnocení, že to je málo muziky za hodně peněz. No.. Vstup je opravdu drahý! Dospělý platí 320, dítě do 80 cm je zdarma, dítě do 100cm platí 80, do patnácti let už pak 200. Pokud jste čtyřčlenná rodina, tak se docela prohnete.

Pokud tam ale plánujete jít, doporučila bych vám mrknout na Slevomat. Díky němu nás vyšel vstup na pětistovku za všechny ;-) Vím, že oproti 720 to není zas až tak rozdíl, ale lepší než drátem do oka, ne? ;-)

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 554 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)