14826424_689333181244141_300505320_n

Nemoci u dětí: Jak chránit nejmenší od chřipky a nachlazení

Zima mi nevadí, i když mnohem radši mám tu bílou. Co mi ale v tomhle období vadí, jsou chřipkový epidemie a virózy, který zase řádí a dokážou děti pěkně potrápit a i nás mámy, které s nimi trpíme. Sice se snažím Olího teď nebrat mezi davy lidí a nějak ho od toho virového období uchránit, ale těžko můžeme děti zavřít na měsíc doma, aby nikde nic nechytly. Nějaká ta prevence, myslím, ale vůbec nezaškodí. Není to sice záruka, že dítě neonemocní, proč ji ale aspoň nezkusit.  :rose:

Naštěstí takhle malé děti nemívají moc chřipku, jakou známe my dospělí, kdy nás bolí „celej člověk“.  U nich jsou to většinou virózy. Bavila jsem se o tom s jednou dětskou zdravotní sestrou, neboť mě to jako mámu pochopitelně zajímá a podle ní může právě prevence dětem hodně pomoci.

Tady je několik jejích tipů a doporučení:

  • Zaprvé je to hygiena. Odmala učit děti hygienickým návykům, používání kapesníků /pamatuju si, jak jsem učila syna smrkat  ;-) , trochu jsem to popisovala tady/, při kašli nebo kýchání dávat ruku před pusu, časté mytí rukou apod.
  • Procházky za každého počasí.
  • S tím souvisí i otužování (děti by se měly oblékat úměrně k počasí a nebalit je zbytečně moc, pokud si to počasí nežádá.)
  • Nedávat nemocné ani nachlazené dítě do školky a brát ohled i na ostatní děti (i tak ale první rok školky bývají děti často nemocné, neboť si musí vytvořit imunitu).
  • Na posílení imunity by doporučila sirup Imunoglukan (doplněk stravy), který je zcela přírodní a můžou ho děti už od jednoho roku. Je ideální třeba pro děti, které čeká nástup do školky. Obecně ale, hlíva ústřičná, kterou sirup obsahuje, je velmi užitečná a dítě může dobře připravit na to nejhorší období, tedy na zimu.
  • Víc než nějakých multivitaminů je zastáncem klasického citronu do čaje, vymačkaného pomeranče atd., jen pozor na exzematiky, kterým by to mohlo způsobit vyrážky apod.
  • Kromě zmiňovaných citrusů dávat dětem ovoce jako jablko, hrušku, nejlépe co roste u nás, což je pro dítě to nejpřirozenější.

Tak držím palce všem dětem, ať se jim ty mrzuté virózy vyhnou!  :heart:  

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)