MVN17-154

Tip, jak na ekzém a svědivou pokožku

Před pár týdny se mi udělala na obou předloktích jakási vyrážka. Nevypadalo to vůbec pěkně a hlavně to příšerně svědilo. Nejhorší to bylo ráno a večer, vždycky po sprchování, nebo když jsem si oblékla nějaký svetr nebo kabát. To jsem se mohla uškrábat a bylo to dost nepříjemný. Jako malá jsem trpěla na ekzém hodně, právě na předloktích a pod koleny. Atopický ekzém to prý ale nebyl. Pamatuju si, jak jsem si ta místa musela mazat pudrem nebo mastičkou, měla jsem pořád bílý ruce a jak to svědilo, měla jsem je úplně rozdrápaný. Nešlo to vůbec vydržet. Během dětství ekzém pominul a pak se mi už nikdy neobjevil. Až teď. Jen ale na rukách.

Když už to trvalo dlouho, musela jsem s tím na kožní. Mohla to být reakce na nějaký jídlo, kosmetiku, materiál oblečení, nevím, každopádně mi paní doktorka doporučila několik přípravků, které by na to mohly pomoci. :rose: V lékárně jsem koupila Atoderm od Biodermy. Sprchový olej a tělový krém. Přiznám se, že složení jsem nijak moc nezkoumala, hlavně jsem chtěla, ať to co nejrychleji zmizí. A to se něco podobného udělalo na ruce později i Olímu. Vzala jsem ho taky k doktorce, měl na lokti stejně hrubou a červenou pokožku. Naštěstí ne nějak moc. Zjistila jsem, že Atoderm můžou používat i děti. Je vhodný dokonce i pro kojence. Je hypoalergenní, bez parabenů a má velmi jemnou vůni. Olej tělo dobře promastí a krém hydratuje. Momentálně to tedy používáme oba.

Moje ruce už jsou zase jako dřív, bez pupínků i červené pokožky. Ten sprchový olej je fakt skvělý a krém na tělo to samý. Nic mě nesvědí, netáhne, nenutí škrábat. Poctivě tuhle kosmetiku používám už nějakou dobu a po ekzému u mě už ani památka. Oliverkovi to sice ještě úplně nezmizelo, má to už ale o hodně lepší. :heart:

Taky vás potrápily vyrážky nebo ekzémy? Co vám pomohlo?

51068925_298585330828934_2866057128596996096_n

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)