malujeme

Tipy jak zabavit doma děti aneb Když je venku hnusně

Když byl takový ten přechod mezi podzimem a zimou, říkala jsem si, jak jen tu zimu přežiju?!? Z léta jsem byla zvyklá, že Emi pobíhala na zahradě, nic extra jsem vymýšlet nemusela. Hrály jsme si na pískovišti, v domečku, sbíraly jsme zeleninu, zalívaly kytky, blbly v bazénu a v zimě? Je hnusně, většinu  času není sníh a je prostě kosa. Je to tak na procházku na hodinu nebo výlet někam na výstavu, do muzea, dětských koutků… A co teprve ta brzká tma?!?!? To je fakt na depresi! A když vaše dítě vstane tou svou malou nožičkou a je to zrovna levá, tak trochu se modlíte ať vám někdo přihraje nějakou zábavu a nebo ať už je večer. Večer vám zařídit neumím, tak dávám aspoň tip na zábavu.

Zima mi pomohla v jednom. Líp plánuju náš čas a společné aktivity. Denně zavařuju mozek a říkám si, co budeme asi tak dělat, aby nebyla Emi zpruzelá a nevřískala od rána do večera, protože se se mnou nudí! (i když, to se taky stává – to je jasný!)

Malování a zapouštění barev

Možná jste si na našem Insta všimli, že si často malujeme. Jóóó omalovánky a barvy – to je častá zábava. Nedávno jsme začaly ale zapouštět barvy. Pokud jste už ze školy zapomněli, vezmete papír – ideálně čtvrtku (tvrdý papír prostě), namočíte houbičku a celý ho tou houbičkou přejedete, aby byl mokrej. Pak zapouštíte štětcem barvy. Emi ten obrázek věnovala tatínkovi  ;-)

IMG_20190103_171341_resized_20190115_111716131

Prstové maňáskové divadlo

Manžel koupil cca před čtrnácti dny mini maňásky na prsty. Musím říct, že jsem sama překvapená, jak jimi zabavím obě děti. Mikuláš je u vytržení a Emilce přijdou strašně vtipní. Cokoliv s nimi udělám, tak se láme v pase smíchy a i ona sama si s nimi zkouší hrát. Takže díky Ikeo! ;-) Mimochodem – pár zvířátek si vybrala a pojmenovala je. Panda je Boženka, medvídek je tatínek, pejsek je Miky a já…… jsem žralok. Fakt dík. (je to zubama nebom čím?)

IMG_20190109_101017_resized_20190115_111717467

IMG_20190109_101112_resized_20190115_111716818

Dětské člověče nezlob se 

Tady teda musíte dávat pozor na figurky a na kostku, aby to dítě třeba nespolklo a tak, ale Emi žádný ambice typu “kolik sníš panáčků z Člověče, nezlob se, tolikrát jsi člověkem” nemá. Jdu to zaťukat. Ta hra baví i mě. Hodí se kostkou a místo čísel padají zvířátka. Hraje se to stejně jako Člověče, ale když prostě hodíte pejska, tak jdete na políčko s pejskem, když kačenku, jdete na kačenku.  ;-) Jen jí zatím nemůžu vysvětlit, že hráče může vsadit do hry jedině, když hodí psa a že nemůže táhnout figurkama, který zůstaly v krabici :D Zabavíme se u toho ale slušně.

člověče

Na schovku

Nevím, jak vy, ale často hráváme na schovku. Emi počítá do pěti a my se schováváme. Je u toho docela sranda. Schováváme se za závěs, za křeslo, židli a dokonce i za Boženku. Emi ale podvádí a nenápadně kouká, kam se jdeme schovat. Pak je ale při hledání stejně vtipná, protože se tváří jako, že to neviděla a opravdu hledá jako o život. No a když se hce schovávat ona, závěsy se většinou hýbou, protože jak je natěšená, tak se tam směje a pochopitelně se to hýbe :D

 

 

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 554 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

2 Komentáře

  • Schovka, zábava pro celou rodinu aneb Kde všude doma najít skrýše – Matky v nesnázích
    7.2.2019 - 7:01

  • DonaLabuznikova 29. listopadu 2019 17:58

    Ve městě toho v zimě k dělání zas až tolik není takže vedle koukání na filmy občas hraju i online hry přes https://www.oblibenehry.cz/ Občas taková onlinovka opravdu bodne, protože se u toho člověk skvěle odreaguje.

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)