DE2DA151-99BB-4043-9CB6-AA8355AEDB32

Učící věž: Kdy a jakou dětem pořídit

Konečně ji máme! ;-)  Když začal být Olí zvídavější a už ho nebavilo koukat na všechno jen ze země, dožadoval se víc a víc nošení nebo chtěl posadit někam, odkud bude mít přehled a bude moct i sám něco dělat. Často chtěl sedět na kuchyňské lince, protože chtěl se mnou vařit a pomáhat mi. Baví ho něco míchat nebo podávat. Na jednu stranu to bylo fajn, že se tím zabavil, na druhou, já v tu chvíli neudělala lautr nic, nemohla jsem se ani otočit, aby někde neslítnul.

Říkala jsem si, že bych potřebovala něco, kde by mohl bezpečně sedět nebo stát a přitom se mohl do nějaké té činnosti zapojit. Na sociálních sítích na mě různě vyskakovaly fotky rozradostněných dětí s vařečkou v ruce a řekla jsem si, že tu „věc“, na které stojí, musíme mít! Učící věž!  ;-)

Když jsem to probírala s manželem, trochu jsme jen zvažovali, jestli v ní Olí nakonec bude chtít vůbec bejt. Aby to nebylo něco, co bude doma jen zabírat místo a sloužit jako věšák. Pár takových věšáků by se u nás už našlo. :rose:

Kamarádka mi poradila, kde koupit víceúčelovou věž /na té může dítě nejen stát, ale třeba si i hrát/. Její roční dcerka je v ní nadšená. Po úvaze jsme se ale s mužem rozhodli, že na hraní by to pro Olího už asi nebylo. Kdyby byl mladší, tak jo, ale teď už ho zajímají jiné hračky, tak, že koupíme takovou, která bude jen na stání.

Na jednu takovou věž Žirafu, nám dala tip jiná kamarádka. /Řeknu vám, ještě, že ty kámošky jsou! :rose: / Moc si ji pochvalovala, jak se v ní jejímu synovi líbí a jak je to moc šikovná věc. Okamžitě jsme ji objednali a je fakt skvělá! Olí už mi pomáhá s vařením i pečením. Premiéru v ní měl, když jsme pekli perníčky. Vyhrnul si rukávy, že bude vykrajovat. A dokonce zkoušel i vyválet těsto. ;-) Nepřála bych vám sice vidět tu spoušť, když jsme dopekli, ale s tím se počítá. Nejvíc je, že je Olí šťastnej a já s ním. :heart:

IMG_0495 IMG_0506

Pokud plánujete věž kupovat, tady je několik postřehů, podle čeho ji vybírat:

  • První je jasný. Aby byla bezpečná. Aby měla zábrany ze všech stran. /Pokud věž začínají používat děti, které dokážou překonat nějakou tu překážku, ideální je pořídit takovou, která má svislé špricle, aby nemohly po vodorovných příčkách vylézt ven./
  • Aby vyhovovala dítěti velikostně, případně aby byla polohovatelná a rostla s ním.
  • Aby bylo dřevo hladké a dítě se nijak nezranilo.
  • Aby barvy, kterými je věž natřená, byly vhodný a bezpečný pro kontakt s dítětem. /To kdyby se třeba dítko snažilo stoličku ochutnat. :rose: /
  • Aby měla to nejlepší doporučení. Není nic lepšího, než když vám ji doporučí někdo, kdo ji na dítě už používá a poví, zda ta či ona stojí za to. U nás se tohle osvědčilo. :heart:

Tak učícím věžím zdar!  :bye:  

129EF815-EE69-4BD8-9035-1A36C58E58C6

PS: Po práci mi vzal z ruky vysavač, že si stoličku vyluxuje sám.  :heart: IMG_0513

 

 

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

1 komentář

  • Ludmila 3. března 2022 07:43

    Dobry den. Jakou znacku ucici veze mate? ☀️

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)