kniz

Tip na dětské knížky

Taky máte doma tolik dětských knížek? My jich máme úplně šíleně a vlastně jich pořád není dost. Navíc by mě nikdy  nenapadlo, že mě budou tak bavit. Díváme se do nich tedy hlavně přes den, protože když dojde na večer, tak…..

Vždycky jsem si myslela, že každý večer budeme číst Emilce úplně jinou knížku a víte co? Ne. Není tomu tak posledních pár měsíců od té doby, co manžel vytáhnul starou knížku ještě po jeho mamince od Eduarda Petišky, kde jsou různé pohádky a mezi nimi ta o tom, jak autíčko závodilo s vlakem. A protože u nás uspává manžel, je to právě on, kdo ji čte pořád dokola. On je z toho pochopitelně nadšenej, protože v dětství to byla i jeho oblíbená pohádka. Už jsme zkoušeli nabízet jiné knížky, ale vzhledem k tomu, že naše dcera je milovnicí vláčků a aut, stále se nedaří.

Teď si ale fandím. Na Vánoce jsem samozřejmě hledala, jakou další knížku koupit Emilce pod stromeček a strašně se mi zalíbila Gerda, příběh velryby. Je to tak nádherně ilustrované a navíc Emi rybičky miluje, takže sázím na to, že to autíčko s vlakem už prolomíme! :good:

Gerdu jsem našla na stránkách Albatrosu a velmi mě zaujal projekt Knihozem, který Albatros nedávno spustil. Sdružuje dětské knížky a pomáhá rodičům s výběrem těch nejlepších. Co mi přijde ale parádní je jejich Facebook, kde dělají listování dětskými knížkami. Já mám obecně prolém s nakupováním dětských knih přes internet. Ráda do nich koukám, abych viděla, co vlastně kupuju a u nich na FB mě díky jejich listovačce zaujaly knížky hned čtyři. Zalistuju jimi taky pro vás na našem instagramu, abyste se do nich mohli mrknout..

knizkyGerda

Příběh velryby

  • pohádka o malé velrybě, která hledá své rodiče a brášku. Je nádherně ilustrovaná

Proč řve lev na lva

  • tahle knížka mě zaujala tím, že je o dorozumívání mezi zvířaty. Takže čtete dětem, že třeba plameňáci při námluvách tancují, jak si vyměňují názory velryby a že ptáčci zpívají, aby upozornili jiné ptáky, že strom je už obsazený.

Co má klokan ve vaku aneb Jak zvířata vychovávají svá mláďata

  • jak už čtete z titulku. Myslím, že zrovna tahle knížka se bude hodit za čas až bude Emi zvídavější. Proč nosí klokani mláďata ve vaku, které zvíře jak o svá mláďata pečuje a které mláďata opouští hned po nakladení vajíček, jak si zvířata mezi sebou hrají. Je to opět krásně ilustrované

Jitřenka

  • o holčičce, která objevuje všechna zákoutí a poznává obyvatele zahrady.

 

Tyhle knížky mě oslovily hlavně díky nádherným ilustracím a taky mi přijde fajn, že se moje děti můžou nenuceně něco dozvědět o zvířatech. ;-)

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 624 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)