M-T-16-141orez

Dítě, co už mluví: Bacha na každé slovo!

Olí už nějakou dobu mluví. Mluví teda ve druhé a třetí osobě a občas to ještě motá, ale mluví dobře. Po pár slovech, co zkusil na začátku, to šlo strašně rychle. Fakt jsem koukala, jaký to pak nabere rychlý spád. Každým dnem nás s manželem překvapuje novými slovy a spojováním je do vět. Dnes už všemu rozumí, všechno komentuje, všechno desetkrát opakuje. Slyší a rozumí, i když nemluvím úplně nahlas. Jen, když mu říkám, že je čas jít spát, najednou doma nikdo není.   Nikdo mi neodpovídá. Až, když to zopakuju, ozve se z nějakého koutu: “Nechceš. Maminka jde zatím sama.”

Je to ale sranda. Mám doma parťáka, se kterým už můžu normálně komunikovat a který mi už dokonce začíná i radit! Brzo. ;-) Vysvětlí mi, že to triko, které jsem mu ráno vybrala, není úplně dobrý nápad a že to druhé bude lepší. Že si k snídani vybere něco z lednice, kterou si už sám otevře a dokáže do ní tak dlouho koukat, až to tatínek nevydrží a pokaždé zavelí: “To není kino!” :rose:

Co jsem ale chtěla psát… Tím, že syn už mluví, začali jsme si dávat pozor na to, co říkáme. Mám na mysli třeba to, že odteď obzvlášť si už nemůžu v autě nahlas ulevit, když nějaký nervní řidič nemůže pochopit, že fakt ve městě nepojedu sto třicet. Snad jen, když bych v tom momentě pro něj našla nějaké něžnější oslovení. Ale to si zase nejsem jista, že by se mi ulevilo.

Zkrátka sprostá a jakákoliv jiná riziková slova jsou u nás doma tabu. I když je mi jasné, že dřív nebo později se s nimi bohužel stejně někde setká a možná je i zopakuje, i když nebude vůbec vědět, co znamenají. Představa, že budu jednou vysvětlovat nějaké starší dámě, že opravdu nevypadá jak čarodějnice, jak se stalo kamarádce, mě trochu děsí. ;-)

Povoleny jsou u nás doma tak akorát slova typu: trdlo, nešika, popleta a podobně. A až někdy v budoucnu přijde Olí třeba s nějakým hodně pohoršujícím slovem, budu jen doufat, že se mi podaří, mu vysvětlit, že jsou na světě mnohem hezčí slova.  ;-)

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)