DSC_4654

Jak dítěti pomoci zvládnout změnu času

Na to, až se letní čas změní na zimní, jsem se vždycky těšila. Kdo by taky nechtěl spát o hodinu déle, že jo?  ;-) A už se nám to zase blíží. Od tohoto víkendu budeme mít opět hodinku k dobru. Stop! Hodinku k dobru budou mít nejspíš jenom bezdětní, protože nám rodičům nastavují budík naše ratolesti. A je velká neznámá, jestli nám tu hodinu dopřejí nebo si řeknou, že spánku bylo dost a že je čas vylézt z pelechu!  :rose:

Bavily jsme se o tom s kamarádkou. “Já mám z té změny zase vítr. Minule si malá vůbec nemohla zvyknout a měla ten spánek strašně dlouho rozhozenej,” říkala mi. Když má dítě daný režim a něco mu ho naruší, je to blbý. Olí naštěstí posun času zvládá, řekla bych, dobře. Nejen ten letní a zimní, ale i změnu času, když jsme byli někde na dovolené. Pokaždé mu trvalo maximálně tři dny, než se s ním srovnal. A pevně doufám, že mu ani teď ta hodina moc nezmění jeho zajeté koleje.

Je to už dobrých pár měsíců, co náš malej ponocnej začal večer chodit spát dřív. Usíná kolem deváté půl desáté a ráno se budí mezi osmou devátou. To nám vyhovuje. Žádná šestá ranní, ale až osmá devátá. ;-) Teď se už jen uvidí, co s jeho spánkem udělá ta změna teď.

Tip!:

Pokud byste ale chtěli dítě na změnu času dopředu připravit, zkuste mu spánek pár dní předem o něco posunout, dokud se nedostanete tam, kam potřebujete. S posunem by se tak mělo vyrovnat lépe.  :heart:

Přeju vám i vašim dětem hodně spánku!  :heart: Já píšu článek dost pozdě, tak jdu taky do postele, ať ještě něco naspím.  ;-) Dobrou noc a vám teď už vlastně Hezký den!  :heart:

Náhledové foto: Radka Pipotová

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)