be3d9dfc-560f-414d-b46f-72c5a2ef3fef

Oblečení pro děti: V čem je zádrhel a co s tím

Na téma, se kterým bych se chtěla s vámi podělit, mě přivedla jedna z vás, našich čtenářek. Miri, děkuju za tip!!! :heart: Řeším to u Olího snad od té doby, co přestal nosit dupačky a vůbec jsem si neuvědomila, že to nejspíš řeší i jiné mámy. A možná vás nebude ani málo.  :rose:

O co tedy jde. V jednom z komentářů na Facebooku jsme řešily dětské oblečení, jak ze všeho strašně rychle vyrostou a jak se musí stále dokupovat nové, aby ta naše zlatíčka měla v čem chodit. A právě díky tomu jsme se s Miri shodly na tom, že sice na délku jim padne jak ulité, problém je ale často s pasem.

I když se Olí strašně rychle vytahuje, tak je to hubeňour. Největší problém je u kalhot a kraťasů. Do pasu s jeho konfekční velikostí, by se vešel dvakrát. Kdyby měl dvojče, tak by ani nepotřebovalo další kalhoty. Každý by si vlezl do jedné nohavice a pas by měly společný. Jako jednu výhodu by to určitě mělo. Ti dva by jen tak nikam nezdrhli.  ;-) Ale zpátky.

Menší velikost vzít nemůžu, protože to by v nich vypadal, jako když čeká velkou vodu. Je sice pravda, že kratší kalhoty se někde „ve světě“ taky možná nosí, ale v tom my nejedeme.  ;-) Kolikrát se mi ty kalhoty pro něj tak líbí, ale nemá smysl, aby ležely ve skříni. Často mají vzadu gumu, ale vpředu je ušitý pevný pas. Klasicky s knoflíkem nebo nějakým cvokem.

A pak jsou to tepláky. Jako k čemu mají v pase tkaničky, které jsou napevno, nedají se vůbec stáhnout a vlastně ani zavázat??? Hmmm…??? :scratch: Nejdřív jsem tepláky zkusila zašívat, ale to nejde vždycky. A taky to bylo dost vidět a hlavně Olího ten zašitý šev tlačil do zad. /Možná to bylo i mým šicím talentem, ale to bych nerozváděla. ;-) /Takže u tepláků smůla. A kalhoty? Co jiného, než stáhnout je páskem. Ale nevím, jestli vybírám nebo hledám špatně, ale nenarazila jsem snad na pořádný dětský pásek. Vlastně jo, ale to bych k němu musela koupit za pětikilo i kalhoty, ke kterým patřil. Samostatně prostě nejsou anebo jen minimálně. Asi by se dal sehnat někde na internetu, ale to jsem zatím neudělala. Zrovna pásek bych raději vybrala někde v obchodě.

Přišly na řadu kšandy. Ty ještě sem tam někde objevím, jenže i když jsem je zkrátila na maximum, stejně synovi spadly z ramen. Takže jsem to vyřešila asi tak. Vytáhla jsem pásek z jeho kraťasů, které nosil někde na šesti měsících, možná až roce a od té doby ho přendávám z kalhot na kalhoty. Je měkký, pohodlný a dá se stáhnout, jak potřebuju. A i když ho má na sobě delší dobu, může se v něm pohodlně pohybovat, aniž by ho někde tlačil nebo nepříjemně řezal do břicha.

Přidá se někdo s podobnou zkušeností? A jak ji řešíte vy?  :rose:  

IMG_3971

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)