noz

Co používám na miminko: Koupání, péče o suchou pokožku a plíny

Koupání a péče po něm

Když se Miky narodil, tak měl velmi suchou kůži. Ještě, když jsme si ho přivezli domů, tak se mu na bříšku loupaly vyloženě takové mapy kůže a na ručičkách a nožičkách měl taky odlupující se suchou kůži. Byla jsem z toho strašně nervózní. To jsem u Emilky neznala. Takže mazat, mazat a mazat. Co se koupání týče, tak jsem zůstala u osvědčeného, Emilkou prověřeného.

Koupu denně, aby měl malej režim a to, co jsem používala na Emi, používám i na Mikuláška. Do koupele dávám olej Linola Fett, po kterém už miminko ani mazat nemusíte. Vzhledem ale k tomu, že měl extrémně suchou kůži, kterou jsem potřebovala promastit, tak jsem, stejně jako u Emilky, začala od začátku používat krém Leniens. Obojí kupuju v lékárně.

Zatím nepoužívám šampon, že bych ho na Mikuláškovi pěkně napěnila, ale mám dětský vlasový a tělový šampon od Lavery, který se na něj už třese. Je přírodní, nevysušuje a je určený pro citlivou pokožku. Neobsahuje barviva, vůně a konzervační látky. Používám ho na Emi a tak čekám na dobu, kdy si ho Miky začne půjčovat. ;-)

Chcete vědět, jak se přípravky cenově pohybují?

Linola – záleží na balení – cca 200 kč / kupuji v lékárně

Leniens – cca 50 kč / kupuji v lékárně

Lavera dětský vlasový a tělový šampon- cca 130 kč / dá se koupit v drogeriích nebo objednat na stránkách Lavery

koup

Zadeček natírám Bepanthenem, ale mám moc ráda i Niveu SOS krém (kvůli jeho konzistenci), který bohužel není v tubě a tak je věčně opatlaný. To, že bych si ho vzala na cesty do přebalovací tašky, teda nehrozí. V tomhle je prostě Bepanthen zlatej. ;-)

Plenky

Kdyby se mě někdo ještě před narozením Mikuláše zeptal, jestli mu koupím Pampers Premium Care, řekla bych NE. Možná si ještě pamatujete na můj článek, když se začala prodávat nová, vylepšená verze a já psala o tom, že Emilce ty plíny vůbec nesedí a že se drolí a nechávají jí na kůži bílé “drobky”…

Přiznám se, že jsem na tento zážitek úplně zapomněla, takže když se narodil Mikuláš a rodiče nám koupili balík plenek – samozřejmě čím lepší typ, tím lépe – takže Premiovky, normálně jsem mu je dávala a používali jsme je. Nakonec jsme z Baby Dry, které jsou ta obyčejnější verze od Pampers a které mívala celou dobu Emi, dokonce na Premium u Mikyho přesedlali. Až pak jsem si na tamtu zkušenost vzpomněla.

Je to zvláštní. Po drobcích ani památky, Miky je v nich fakt spokojenej a necítím z nich ani takový ten umělý zápach, který byl cítit předtím. Nedávno se mě někdo ptal, jestli bych nemohla udělat recenzi mezi plenkami, které jsme vyzkoušeli, ale to bych tedy nemohla, protože my používáme jen Pampersky :D A upřímně – ani jiné zkoušet nechci. Vždy píšeme jen o tom, co naše děti ve skutečnosti používají a k tomu mi navíc přijde trochu bezohledné dělat na tak malém miminku pokusy. Hlavně tedy v kategorii plen, u kterých nikdy nevíte, jak na ně bude pokožka dítěte reagovat. ;-)

dav

dav

Za náhledové foto děkujeme fotografce Radce Pipotové

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 550 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)