vasavl1

Tip na výlet pro tatínky s dětmi!

Pokud máte doma partnery, kteří se nebojí nechat vás odpočinout od dětí a občas si s nimi udělají výlet, abyste si vy, mámy, daly oraz, tak tady mám tip přímo pro ně. Vzhledem k tomu, že si užívám slasti šestinedělí a nechtěli jsme, aby se naše prvorozená nudila, tráví teď o kousek víc času s manželem. Muž má teď čtrnáct dní volno hlavně kvůli tomu, že jsme nevěděli, v jakém stavu po porodu budu, takže jen co máma odjela, zůstal doma on, aby mi mohl pomáhat a abychom společně najeli na nějaký nový režim, když už jsme se rozrostli o dalšího člena rodiny. ;-)

Takže zatím co já celou věčnost věnuju kojení (minimálně mi to tak aspoň připadá) , manžel vymýšlí zábavu pro Emilku. To, že máme v obýváku postavený stan už čtyři dny a stanujou v něm asi s dvaceti plyšákama jim ale nestačilo a protože má teď dcerka období, kdy je absolutně a totálně zblázněná do vláčků, vzal ji do Kolína-Sendražic omrknout Kolínskou řepařskou drážku, kde se spolu projeli parní lokomotivou (mají tam ale i naftové vláčky).

IMG-20180812-WA0007

IMG_20180812_120836_839

Musím říct, že když mi posílali fotky, bylo mi fakt líto, že tam nejsem, protože to vypadalo fakt nádherně. Vláček byl krásně barevný a Emi měla rozzářené oči minimálně jako na Vánoce. Dráha, po které vlak jezdí, sloužila dřív ke svážení řepy, teď slouží jako zábava pro děti a rodiče…

IMG-20180812-WA0004 IMG-20180812-WA0013

Určitě vás ale zajímá víc podrobností.

Takže: Vyjíždí z Kolína a jede do Býchor (ani nevím, proč jsem se teď v myšlenkách vrátila zpátky na základku do hodiny matematiky, kde se počítalo, že jeden vlak vyjede z bodu A do bodu B a kdy se potká s druhým vlakem… Fuj, úplně jsem se orosila!) . Cesta tam i zpátky trvá přibližně padesát minut. V Býchorech je dětské hřiště, takže si tam vaše děti můžou krátit čas, který vlak ve stanici stojí (je to ale asi jen deset minut) než jede zpátky do Kolína. Pokud byste ale chtěli, zdržet se na dětském hřišti můžete pochopitelně déle a jet zpátky až dalším spojem.

Spoje: Tyhle vláčky jezdí jen o víkendech a o svátcích. Zpáteční jízdenka vyjde dospělého na stovku. Děti do šesti let to mají zdarma. No a ti od šesti do patnácti let za sedmdesát. To samé důchodci, pokud byste chtěli provětrat i babičku a dědu.

Musím řct, že pro naši dceru to byl fakt silný zážitek. Muž říkal, že z toho byla úplně vyřízená. Docela mu to věřím, protože ještě večer, když ležela v postýlce a usínala, tak dělalala š-š-šššš a hůůůů, jako to dělají mašinky.

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 554 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)