rod

Terka jde do finále!

Už brzo to přijde! Terka se stane podruhé maminkou. Do druhého srpna, kdy má oficiální termín, už zbývá jen málo! Přitom jako by to bylo včera, když mi řekla, že je těhotná a že bude mít Emilka sourozence. Měla jsem velkou radost. Vím, že si druhé miminko s manželem ještě přáli a jsem ráda, že se jim zadařilo. :heart: Taky jsem se těšila, že budu aspoň pár měsíců hubenější než ona.  ;-) Ale nevím, jak to ta holka dělá, ale má zase jenom bříško. Těhotenské bříško! Takže nic. Stejně jako tomu bylo u prvního těhotenství, kdy čekala Emilku.  :heart:

Devět měsíců uteklo jako voda. Pamatuju si, jak jsme před víc jak dvěma lety otěhotněly téměř nastejno. Byly jsme jen šest týdnů od sebe a ke konci už jsme obě počítaly každý den, protože, a to víme, všechny mámy, i když může být těhotenství jakkoliv pohodové, ta zátěž rostoucího břicha je znát. Často bolí záda, člověk si už nemůže pořádně sednout ani lehnout. Ale tehdy jako prvorodičky jsme měly ten luxus, že když jsme chtěly, mohly jsme si dát nohy na trnože. Nebo si odpočinout jinak. Jednou jsme byly dokonce v kině na Malém princovi. Nevím, jak nás to napadlo, ale bylo tam asi padesát rodičů s dětmi a my dvě „těhule“. Jak se sluší a patří i s popcornem.  :rose:

Když jste ale těhotná a doma máte už jedno nebo i víc dětí, už toho odpočinku moc není. Já druhé těhotenství nezažila. Zatím.  ;-) Nemůžu tedy porovnávat. Ale vidím, jak ho prožívá Terka. A podle mě ho zvládá na jedničku! Nechápu, kde bere pořád tolik energie. /Někdy ji podezírám, že snad do toho jídla, co tak ráda vaří, přidává nějaký životabudič, protože jinak to snad ani není možné./ :scratch: Celý den se věnuje Emilce, vyváří, peče, do toho domácnost a k tomu všemu ještě po večerech pracuje. A to si umí udělat čas i na kamarádky. Na manžela samozřejmě taky.  :rose: Kolikrát si ještě pozdě večer píšeme a brzo ráno už vstává.

Naštěstí neměla žádné problémy, které by jí těhotenství ztížily, ale je vidět, že ženy zvládnou i nemožné. Proto klobouk dolů vám všem, milé maminky! A pokud jste zrovna taky v očekávání, jako naše Terka, přeju vám všem všechno dobré!  :heart:

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)