obr3

3 TIPY v jednom: Výlet za obrem, vodními radovánkami, na Ještěd i kam se ubytovat!

Minulý týden jsme si udělali s manželem a dcerkou takovou minidovolenou. Původně to měl být výlet na Slapy, ale vzhledem k tomu počasí bychom se nemohli stejně koupat a tak můj drahý muž vymyslel jiný program. Musím říct, že je na to fakt šikovnej. Když mi řekl: “Pojedeme do Liberce,” prolétlo mi hlavou, jak ho mohl napadnout Liberec?! Maximálně kvůli Ještědu (na který ve svém stavu nevyšplhám) Nikdy jsem v Liberci nebyla a přestože jde o jedno z těch větších měst v ČR, vlastně nevím, co tam mají a jak by se tam daly zabavit děti. Tedy…teď už vím a není toho málo!

Musím říct, že jsem byla nadšená. Tolik vyžití pro děti, to mě překvapilo. Začnu ale ubytováním. Manželův kolega je Liberečák, takže nám poradil jak ubytko, tak i program. Rezervovali jsme si apartmán v Apartmánech Milenium.. Byl to podkrovní byt s krásnou malou kuchyňkou, dvěma ložnicemi – což bylo fajn, protože jsme nemuseli pozdě večer kvůli Emilce tolik našlapovat, ale měli jsme v apartmánu vlastní pokoj a přitom jsme ji dobře slyšeli.

Ubytování bylo pěkné, čisté, personál celého zařízení moc milý a ochotný. Velmi mile nás překvapilo, když nám dali permanentku do ZOO a lístky do Botanické zahrady, abychom nemuseli platit vstup! Vzhledem k tomu, že jsme měli ZOO v plánu, nám tím ušetřili 130kč za každého. Není to nijaká horentní suma, ale můžete ty peníze “obětovat” na něco jiného. ;-)

Součástí domu s apartmány je i restaurace ve spodní části, kde mají docela slušný výběr v jídelním lístku. Manželovi chutnalo, já bych mohla mít své jídlo méně mastné. Chuťově to ale nebylo špatné.  ;-) Jediné, co se mi v restauraci nelíbilo, byly ty boxy, které už něco zřejmě zažily. U normálních stolků se pro nás místo bohužel nenašlo.  :unsure:

byt1 byt2

Abych ale pokračovala v našich výletech! Měli jsme v plánu jít na Ještěd, do ZOO, Lesoparku a Babylonu. Vzhledem k tomu, že se mělo počasí den ode dne zhoršovat, venkovními atrakcemi jsme začali. Určitě si ale počkejte na toho obra!

JEŠTĚD

No nevyšplhala jsem tam, pokud vás tato varianta napadla. ;-) I když moji mamku fotka z Ještědu dost vyděsila. “Tys šla těhotná na Ještěd?!?!?” Jeli jsme samozřejmě lanovkou, ke které jsme přijeli autem. Je tam velké placené parkoviště. Pokud nemáte auto, tak k dolní stanici lanové dráhy se z Liberce dostanete tramvají č. 3. Jeďte až na konečnou (zastávka Horní Hanychov) a pokračujte pěšky asi 10 minut.

Vstupné: Vzhledem k tomu, že jsme chtěli jet tam i zpátky, zaplatili jsme si zpáteční jízdenky. Cena za zpáteční jízdenku pro dospělého je 149 korun. Za dítě do 6 let a kočárek se neplatí. Z lanovky budete muset ještě pár metrů do kopce – no a pokud jste těhotné jako já, budete funět tak, jako byste udělaly celý výšlap a lanovku vůbec nepoužily. ;-) Ten výhled je ale opravdu nádherný!

V restauraci byl moc milý personál, ceny klasicky (asi jako u všech podobných “atrakcí”) vyšší. Obsluha ale zabodovala tím, že Emilce hned, co usedla ke stolu, přinesla pastelky a omalovánky. :heart:

Provozní doba lanovky je od 8 do 19h.

IMG_20180626_171559_resized_20180702_112810641 jest2

 

ZOO

Druhý den jsme šli do ZOO. Pokud vám manžel řekne, že to je za rohem a že se projdete, pokud jste těhotné, raději se nenápadně mrkněte do mapy. Když už jsme šli nějakou chvilku do mírného kopce, funěla jsem, jak šílená a nejradši jsem se viděla někde u stolu nad palačinkou, zeptala jsem se na to, na co jsem se měla zeptat hned na začátku: “Prosím tě, jak daleko to je?! A proč jsme vlastně nejeli tramvají?” “Já myslel, že se projdeme, Zlato. Vždyť jsou to tramvají jen tři zastávky!” TŘI ZASTÁVKY TRAMVAJÍ DO KOPCE!!! A podle mapy v mobilu, kam jsem si to OKAMŽITĚ zadala, to ukazovalo 2,4 km do mírného kopce. V devátém měsíci těhotenství?! NIKDY! To bychom se taky z dovolené mohli vracet ve čtyřech. :scratch: Takže jsme sedli na tramvaj :wacko: a ZOO stála opravdu za to. Je malá a některé stánky byly zavřené, ale nic nám tam nechybělo – zvířat plno! :D

Hlavně jde ale o nejstarší zoologickou zahradu v Česku a Slovensku. Pro děti tam jezdí vláček a klasicky nejvíc ocení, že můžou do výběhu za kůzlaty. I když mně to přijde vždycky jako stres pro ta zvířata. Zvlášť, co jsem viděla v Praze, jak je děti nosí a chovají se k nim jako k hračce. My jen opatrně krmíme a hladíme. Hnedka za plotem jsou pro děti houpačky, klouzačky a občerstvovací místo pro dospělé. Hned vedle ZOO je restaurace Formanka, kde se děti můžou vyblbnout na trampolíně a vy si v klidu sníte oběd (pokud, jako v našem případě, vaše dítě odmítne cokoliv jíst). Klasické meníčko se pohybuje kolem stovky.

Ale ZOO jsem vlastně ani hodnotit a popisovat nechtěla – tedy kromě zmíňky o paní, co mému dítěti tvrdila, že ten bílý tygr je kočička, která dělá mňau. Takže jen, co to dcera po té madam, co mluví na cizí děti, zopakovala, vysvětlila jsem jí, že správně je to, co umí – že to je tygr a že dělá uááá a že to není žádná zpropadená kočka. Chtěla jsem mluvit převážně o výletu za obrem!!!

koza

LESOPARK Horka

Musím říct, že až na serpentiny, které k lesoparku vedou a u kterých náš syn plaval v břiše z leva do prava, mě tohle místo naprosto nadchlo. Je kousek od golfového areálu v Podještědí, takže pokud hrajete golf, můžete spojit příjemné s ještě příjemnějším. A pokud ho nehrajete, tak kolem něj, stejně jako já a moje rodina, projdete.

Vstup do Lesoparku “hlídá” spící kamenný obr, který dokonce nahlas chrápe! Já nadšená, Emilka vyděšená. No – pěkný začátek! Ale abych vás uklidnila – byly tam dvě další maminky a jejich děti po obrovi lezly, jako by to byl jejich příbuzný. ;-) Takže ne každé dítě se musí automaticky bát.

obr  obr2

Šli jsme tedy dál a v lese je spousta domečků, kterými si děti můžou prolézat, x prolézaček, houpaček, mini lanovek a rozhleden. Emi byla úplně u vytržení! Vlezla snad do každého domku, nutně musela lézt i tam, kde jí s rovnováhou musel pomáhat její tatínek.. Takhle jí oči nejiskřily ani v ZOO.. Zdrželi jsme se ale jen v úvodní části. Když jdete dál, jsou tam pak prý spíš už vzdělávací zážitky pro starší děti. Což bylo pro nás zbytečné – a pro mě – funící a nemohoucí už teprve!

houpajda domek

BABYLON

No a poslední den jsme si dali zábavní komplex Babylon. Je tam vše, na co si vzpomenete. My chtěli jen do aquaparku. Na lunapark a další věci jsme neměli už čas. Hned na začátku musím upozornit, že do parkoviště se vjíždí pod komplexem, ve kterém se můžete ubytovat a mít všechny atrakce z první ruky.

Přestože jsou nějaké atrakce v ceně ubytování, přišlo nám to zbytečně drahé vzhledem k tomu, že jsme chtěli s Emilkou jen do aquaparku. Z parkování jsme byli lehce v rozpacích. Všude to bylo oblepené páskami a až ve třetím patře se dalo zaparkovat. U výtahu už jsem reálně přemýšlela, jestli náhodou nemají zavřeno, protože byla kolem spousta pavučin a vypadalo to dost neudržovaně.

Pak už jsme ale byli vevnitř, kde bylo docela plno a než jsme se dostali k bazénu, prošli jsme kolem milionu dětských automatů, autíček na drobné, hraček, které si děti můžou vytahovat, klouzaček a prolézaček.. Bylo to takové malé Las Vegas pro děti. Hnali jsme, co to dalo, aby si Emi stihla všimnout co nejméně věcí a my se s ní dostali do bazénu.

Šatny jsou prostorné a moc jsem ocenila, že byly společné pro muže i ženy s jednotlivými kabinkami pro převlečení. Jak už jsem v pokročilém stádiu těhotenství, tak jsem byla ráda, že mi s Emilkou pomohl muž a nemusel na nás čekat až u bazénu kdo ví kde. Aquapark jako takový – ten první pohled mě nadchnul. Vypadalo to jako v pohádce od Disneyho.

Ano, je pravda, že jde vidět, že je to starší a nezáří to novotou, ale tohle podle mě dětské oči nepostřehnou. Velké tobogány jsme nezkoušeli. Někde na internetu jsem četla, že potřebují opravit, že se do nich lidem zasekávaly plavky. My zkoušeli vodní klouzačky, divokou vodu, velký bazén a malý bazének s klouzačkami pro malé děti a z těch byla Emilka unešená. Vůbec nechtěla odejít. Takže z pohledu dítěte máte od ní asi pět z pěti hvězdiček.  ;-)

Mobil jsem tam s sebou nenosila, takže jsem si půjčila foto ze stránek Babylonu. Snad s tím problém mít nebudou, když je moje hodnocení docela pozitivní ;-) Jediné, co opravdu nedoporučuji, je restaurace Nostalgie , kterou v komplexu najdete. Personál je neochotný, na vývar pro Emilku jsme čekali asi dvacet minut a ještě se na mě slečna tvářila, že si žádám něco extra. Těstoviny, na kterých se nedalo, podle mě, nic zkazit, fakt nebyly dobré. Nikdy bych se tam najíst už nešla. Když ale vykopnu tu restauraci, pro děti musí být tohle místo ráj na zemi. :good:

Akvapark Centrum Babylon Liberec;tobogan, akvapark (30.06.2016)

Aquapark Centrum Babylon Liberec;tobogan, akvapark

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 621 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

1 komentář

  • Iveta 10. května 2019 21:13

    Moc hezky shrnuto, rada bych do lesoparku, takze diky za tip. Hezky den. Iveta :bye:

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)