domekkk

Tipy na dárky pro děti k narozeninám

Nedávno mi psala kámoška, jejíž syn má krátce před druhými narozeninami, jestli bych nechtěla napsat nějaké tipy na dárky pro děti kolem dvou let. Vzhledem k tomu, že Emilka teď druhé narozeniny oslavila, u nás doma to bylo taky ještě nedávno dost aktuální, protože jsme sami dlouho řešili, co jí koupit.

Určitě to znáte taky. Když jsou vašemu dítku dva roky a víc, obvykle má už hraček spoustu a pomalu ani nevíte, kam to dávat! Nechcete kupovat úplné blbosti, které jen zaberou místo, ale snažíte se vymyslet něco, s čím si vaše dítko vyhraje aspoň nějakou chvíli a neodloží to při první příležitosti na hromadu k ostatním věcem. Tedy alespoň pro mě a manžela to byla jedna z věcí, které náš výběr ovlivnily.

O tom, že Emi miluje ptáčky, jsem už psala. A ne-nekoupili jsme živého! (nejsem sebevrah) Když jsme byli v ZOO, koupili jsme jí tam nenápadně plyšového papouška kakadu – jenže to je přesně ten typ hračky, který pak zapadne k ostatním plyšákům-u nás tedy konkrétně k dalšímu ptactvu. ;-) Navíc pak dostávala ještě dárky od babiček, děděčků, strýců a tetiček, takže je jsme nechali nakoupit dárky jako je LEGO duplo, protože to ona miluje a moc dobře vím, že už by se nám na to šikla pořádná krabice, aby se nám to neválelo všude kolem. (mimochodem hodně to bolí, když na to šlápnete!! Víte, že?)

Tak jsme si řekli, že jí koupíme něco na zahradu. Původně jsme uvažovali nad houpačkou nebo skluzavkou. To na dětských hřištích zbožňuje! Jenže pak jsme byli na grilovačce u kamarádů, jejichž syn má už čtyři roky.  To v praxi znamená dvakrát tolik více blbostí na hraní. Mají houpačky, vodní autodráhy, auto a motorku pro děti, ale také zahradní domeček pro děti. Vzhledem k tomu, že byla Emi z domku úplně v transu a pořád tam chodila, zavírala se, nutila ostatní, aby se do něj šli podívat nebo aby jim mohla mávat z okýnka, začali jsme nad ním uvažovat.

Když se nás kamarádka zeptala, co jí budeme kupovat k narozeninám, říkali jsme, že jsme chtěli houpačku nebo skluzavku. A musím říct, že jsem docela ráda, že jsme tohle téma nadhodili zrovna před ní. Ona je totiž velmi praktická máma a jak je její syn o něco starší, tak narozdíl od nás už má lepší přehled – což se ukázalo okamžitě. “Houpačku? Skluzavku? A víte o tom, že tam je potřeba vaší asistence a můžete u toho stát taky půl dne?!” zeptala se. No vidíte! A zrovna tohle mě vůbec nenapadlo. Ne, že bych se tedy Emilce nechtěla věnovat, ale je pravda, že v osmém měsíci těhotenství, kdy mě navíc bolí záda, už jsou mé aktivity s Emi trošku omezené. Takže jsem často šťastná, když má hračky, se kterými si vystačí sama a nemusí mě mít pořád za zadkem.

A taky bych se určitě nechtěla dívat na to, že je smutná, protože sice má na zahradě skluzavku a houpačku, ale nemůže je používat, protože mě k tomu prostě potřebuje a já u toho nemůžu stát celé dny. Takže bylo v tu chvíli rozhodnuto! Bude zahradní dětský domeček. Musím říct, že z něj byla úplně paf! Navíc k němu byly samolepky ptáčků a kytek  ;-)  Koupili jsme dokonce takový ten dům s předzahrádkou a fakt nechápu, kde vzala ten nápad zkoušet přelézat plot! :scratch:

Nicméně ne každý má zahradu, takže tady jsou moje tipy na hračky, ze kterých je Emi unešená a nepřestaly ji bavit. Třeba se inspirujete:

1.) Zahradní domeček / dětský stan nebo teepee

 •  dítě si v něm vystačí i samo. Emilka si tam nosí na návštěvu plyšáky a svého tatínka, kterého zavře a nechce pustit ven. Nedávno si stěžoval, že ho tam ještě k tomu bila! :good:
 • máme i dětský stan. Ten mívala přes zimu v pokojíčku a na jaře na zahradě.

domek

2.) Dětský bazének

 • ten dostala k loňským narozeninám od švagrové a používáme ho i letos. Je to opravdu jen minibazén s malou stříškou, aby se tam mohla ráchat i když pere sluníčko o sto šest! A teď ho navíc používáme jako člun na blbnutí ve velkém bazénu.

bazenek

3.) Pískoviště

 • to dostala loni od nás na své první narozeniny a baví ji i letos. Nakládáme na Tatrovky co se dá, jen ty bábovičky nám pořád nejdou..

4.) Dětská kuchyňka

 • tu od nás dostala k Vánocům. Až ji budete kupovat, tak mrkněte na značku Smoby – vydává i syčení při “smažení” na pánvi a bublání při “vaření” v hrnci. Každou chvíli nám tak Emi dává “ochutnat” své kuchařské výtvory

5.) Dětské hudební nástroje

 • možná to zní tak trošku jako mini sebevražda pro vaše bubínky, ale děti se tím hezky rozvíjejí a hrají vždycky jen chvilku. V sadě, co máme my, je xylofon, tamburína, dřívka a rumba koule. Koupili jsme je v Lidlu, takže žádný velký výdaj za hudební sadu to nebyl.

6.) LEGO duplo

 • nikdy v životě by mě nenapadlo, že bude tak moc milovat stavebnice. Teď navíc dostala od tety koňskou duplo farmu, která se jí hodí k duplo farmě s jinými zvířaty, které už má. Od babičky s dědou duplo, kde je vláček s Mickeym a Minnie. Miluje to a vydrží u toho fakt dlouho.

7.) Pastelky/vodovky

 • nevím, jak u vás, ale docela často si spolu kreslíme. Ona tedy vyžaduje, abych jí kreslila především ptáčky, ale líbí se mi, že už se o ně občas pokouší taky. Teď, když je hezky, mám v plánu koupit vodovky, že bychom zkusily malovat štětcem. ;-)

8.) Dětský mačkací tablet

 • nejde o klasický tablet na pouštění pohádek. Na tomto tabletu si můžete zvolit tři úrovně dle složitosti. Jsou na něm všude tlačítka, která dítě mačká a buď se ozývají písmenka z abecedy, zvuky zvířat nebo názvy zvířat. Za odměnu si pak dítě může pustit písničku. Tuhle skvělou věc dostala od Miri k prvním narozeninám a do teď ji to baví. Jen už ty pokroky jsou jinde než před rokem. ;-)

9.) Knížky

 • nevím, jak u vás, ale u nás není knížek nikdy dost. Když jí uložíme do postýlky a odejdeme, na chůvičce ji pak vidíme, že si natřásá polštáře a vrací se s knížkou, kterou si jen tak v posteli listuje (než jí to zatrhneme). :scratch: Teď jich k narozeninám dostala docela hodně a všechny jsou super. Každá typově jiná. Některé jsou pohádkové, v jiných jsou popsány části těla zvířat, což mi přijde fakt super!

10.) Náušnice

 • on to je možná dárek, který dítě až tolik neocení, ale asi to je individuální :yahoo: Moji rodiče chtěli, aby měla od nich náušnice a vzhledem k tomu, že už jsme ty nastřelené plastové chtěli stejně vyměnit, kývli jsme na to rádi a měla jsem strašnou radost, jaké pěkné jsme vybrali. Musím říct, že při vyměňování jsme se docela pobavili. Hned na oslavě jsem jí je chtěla dát. Vzali jsme ji tedy k velkému zrcadlu, aby na všechno viděla a říkám: “Podívej, jaký máš nádherný naušničky!” Ona už se po nich teda sápala na zahradě a chtěla je vytáhnout z krabičky, ale nasadit jí to na uši je o trošku těžší písemka… Musím ale říct, že naše metoda zabrala skvěle. Před zrcadlem jsem jí sundala staré a všichni jsme nadšeně jásali ať se dívá, jakou náádheru dostane do ucha. Fakt to zabralo. Nové náušnice měla na uších asi během dvou minut. ;-)

11.) Lékařská výbavička

 • nemáme teda nic kompletního, ale asi před půl rokem dostala jednorožče, který mluví a říká, kde ho co bolí. K němu je stetoskop a ten je do teď v kurzu! Poslouchá s ním úplně všechno a všechny. Takže proč byste nemohli mít doma malého medika?  ;-) Po něčem takovém mám rozhodně v plánu podívat se před Vánoci.

Kočárky, panenky, auta pro děti, které můžou děti samy řídit, už snad ani zmiňovat nebudu.  ;-)  Máte jiné tipy? Sem s nimi! :good:

domekk

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 623 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

3 Komentáře

 • Lucie 8. června 2018 06:43

  Synovi je 28 měsíců. Osvědčilo se nám nářadí, každý den něco opravuje. Má ho od Vánoc a stále ho baví.A taky ten pěnový koberec – stále ho rozebírá a skládá, pojmenovává písmena (jako to je Tomík, to je Barca,…)

  • Tereza
   Tereza 12. června 2018 13:10

   No nářadí bývá prý vděčné! :yahoo: U nás jede i konvička na zalévání, protože to vidí u nás, tak taky zalévá ;-)

 • Alena Budíková 2. září 2021 13:40

  My jsme dlouho hledali něco kreativního, s čím by si náš malý syn mohl vyhrát a koupili jsme ze stránky https://www.antonieemma.cz/ takového houpacího koníka, který se může později “transformovat” na dětské odrážedlo a syn řádí každý den… :-D Na těchto stránkách se nám právě zalíbilo, v jakém duchu výrobu vedou a vše okolo.

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)