mak

Moje tipy: Tužky na oči, rozjasňovače a pudr, co nevysušuje

Dlouho jsem už nepsala nic o tom, co používám za dekorativní kosmetiku. A to jsem některým čtenářkám, co nemají děti a psaly, že jsou rády, že jsem tipy začala zařazovat, slíbila, že na to nebudou muset tak dlouho čekat! Pardon, holky! :heart: Už na tom ale makám!! No pojďme k těm líčidlům! Mám jich docela hodně, ale spíš je to takový rozmar a v reálu používám jen pár kousků, které občas zkombinuju s něčím, co mě zaujme, ale ve finále zůstávám u těch starých, osvědčených. Dnes pro vás mám kombinaci těch starých s novými, které jsem si zamilovala.

Takže:

Tužky na oči a obočí

Už dlouhou dobu jsem si dělávala takové ty gelové linky. Mám ty od Maybelline, jak do nich strčíte štěteček a pak si uděláte linku. Obyčejné tužky mě docela štvaly, protože se na ně hned chytly stíny a v tu chvíli přestávaly psát nebo ten efekt nebyl nic moc. Nebudu psát, že jsem ty gelové vyhodila! To určitě ne. Pořád je mám, ale po dlouhé době  jsem k nim na čestné místo přiřadila tužky od Lavery.

Už jsem o této přírodní kosmetice psala a musím říct, že tužky mají dokonalé a navíc jsou bez umělých barviv, parfemace, přísad na bázi ropy.. (je toho víc, ale to by bylo na delší dobu). Zkrátka jsou super pro ty, co mají citlivou pleť a fakt dobře kreslí. I přes stíny! Když se mrknete na fotku, tak mám tu černou, zelenou (ta je teď moje nejoblíbenější!) a tu blond – ta je na obočí, protože moje je hodně světlé a ne moc husté. ;-)

Cenově se vejdete do 150 korun ;-)

tužky-448x600

Pudr

Pokud nás čtete pravidelně, víte, že jsem psala, že mám dost suchou pleť a pokud ji máte taky, tak možná patříte k těm, co pudry nesnášejí. Tedy já jsem to tak asi do svých sedmadvaceti měla. Všechny mi pleť stahovaly, přišlo mi, že ji ve vteřině vysušily, vyrýsovaly se mi i ty nejjemnější vrásky.. Zkrátka a dobře, že mi pudr na vzhledu nikdy moc nepřidal než aby mi v něčem pomohl. Pak jsem ale vyzkoušela pudr od Macu. Ano, chápu, že to není pudr za 200, ale pokud bych mohla o něčem říct, že “Tohle je věc, kterou odmítám vyměnit,” bylo by to právě o něm.

Dá se použít tak nějak dvěma způsoby. Pokud si potrpíte na silnou vrstvu líčidel, tenhle pudr vám vykouzlí opravdu dokonalou pleť, protože je to “pudromakeup” Takže i skvěle kryje veškeré nedostatky.

Teď na ty nánosy líčidel už moc nejsem. Stačí mi ale štětcem jen zlehka po něm “poťapkat” a lehce si napudrovat místa, která chci trošku zmatnit. Není to žádná velká vrstva, vypadá to přirozeně a udělá to hezkou pleť. Můj už je teda hodně jetej, protože ho mám fakt dlouho (vydrží dlouho!) tak jsem si půjčila foto ze stránek Macu. Pokud vám nevadí sáhnout do peněženky, je to tedy STUDIO FIX a stojí cca 800-900 korun. Jo, vím, že je pro spoustu maminek na mateřské asi drahej, ale od té doby, co jsem ho koupila, jsem nezkusila jinej a vím, že si ho nechám až do rakve ;-)

mac pudr

 

Rozjasňovače

Tady mám pro vás levnější i dražší variantu. Nejsem zastáncem rčení, že čím dražší, tím lepší. Podle mě to nefunguje ani v oblékání ani líčení. Naopak mám vždycky radost, když něco levného udělá stejný efekt jako to drahé. Rozjasňovače mám ale strašně ráda, protože ať se nalíčím, jak chci, tak až v momentě, kdy na sebe plácnu rozjasňovač, mám pocit, že vypadám hezky a svěže. Aktuálně používám dva.

Rozjasňovač od Catrice

Možná si pamatujete, že kosmetiku Catrice jsem už v minulosti zmiňovala. Mám od nich make up, který hodně matuje, kryje a používala jsem ho hodně v prvním trimestru, kdy jsem měla šílenou pleť. Jsem strašně ráda, že jste mi děkovaly za doporučení a nelitujete, že jste si ho koupily. Tak ta samá značka má super rozjasňovač v tyčince zakončené štětečkem. Jen trošku vymáčknete do štětečku a rozetřete tam, kde chcete rozjasnit. Mají ho ve dvou odstínech. Jeden je do takové růžovo stříbrné pro bledší typy a druhý je do zlatova. Ideální na léto. Ten mám mimochodem já. Cenově se vejdete do stovky a jsou super! ;-)

catrice_liquid_luminizer_strobing_pen_02_ready_for_champagne_1511319970_da9dab56

Rozjasňovač od Macu

No dobře, já vím, že dneska můj článek není vyloženě z levného kraje a tento rozjasňovač taky patří ke dražším kouskům a za dvě pasedát ho nekoupíte, ale tento rozjasňovač mám stejně o něco radši než ten výše. Používám ho už možná nějakých sedm let, stejně jako ten pudr. Fakt dlouho vydrží jak na obličeji, tak i celkově na používání, protože ho nepotřebujete moc. Nedávám ho ani na štětec, že bych si s ním dělala celá líčka. Jen si ho prostě dám trochu na prsty a v horní části lícní kosti přejedu prsty ve směru od vnitřní části směrem ven. Pak těsně pod obočím a od špičky nosu směrem nahoru do ztracena zhruba do jeho poloviny. Dávám ho vždy na úplný závěr líčení.  ;-) Efekt můžete vidět na mojí fotce, kdy jsem se líčila na oslavu narozenin. Vzhledem k tomu, že můj je už v šíleném stavu, půjčuji si fotku ze stránek Macu. Díky za pochopení ;-)

mac_sku_MT1329_640x600_0

32588509_933137803535717_8928969668144660480_n

Pokud potřebujete tip na řasenku nebo make up (levnější i dražší variantu), psala jsem o tom tady;-)

 

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 624 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)