IMG_6211_1

Jak zařídit dětský pokoj

Tak má Olí konečně svůj dětský pokojíček. Do teď neměl žádný, hračky měl rozmístěné po bytě a v ložnici spal s námi. Pravda je, že ani nebylo moc kde mu ho udělat, neboť chybělo místo. Ale když jsem byla těhotná, tak jsme si s manželem stejně řekli, že vlastní pokoj pro miminko nemá moc smysl, takže jsme to ani nijak nehrotili. Před pár dny jsme se ale přestěhovali a tam už se s klučičím královstvím počítalo.  ;-)

Nemyslím tedy, že by synovi pokojík nějak zásadně chyběl, protože měl stejně hračky v obýváku, abych na něj pořád viděla a teď to není jinak. Ale nyní už ho má a dokonce v něm i spí. Sice k němu během noci často vstávám, ale postupně si zvyká, že tam má tu svoji postýlku a řekla bych, že si ji začíná docela i užívat. :heart:

Když jsme pokoj vymýšleli, chtěli jsme, aby mu už pár let vydržel, takže žádné motivy pro úplně nejmenší, ale zase jsme chtěli, aby se v něm cítil dobře. Nábytek jsme vybrali klasický. Zvolili jsme bílou barvu a postel ve tvaru auta, červeného sporťáku, který si myslíme, že by mu mohl vydržet aspoň přes první stupeň základní školy /je to totiž už plnohodnotná postel, což jsem vyzkoušela, když jsem v ní vytuhla během Olího uspávání :rose:  /. Ono vůbec všechno, co má kola u nás dost frčí. Je to prostě kluk.  ;-)

IMG_6233_1

Trochu jsem taky pátrala po tom, jak takový dětský pokoj zařídit a zaujalo mě hned několik věcí, které by člověka třeba ani nenapadly a říkala jsem si, že vám je sem za dobré paměti sepíšu, kdyby vás zařizování pokojíku teprve čekalo:

  • Dítě by se mělo v dětském pokoji cítit bezpečně /vyvarovat se strašidelným hračkám, motivům a děsivým barvám/.
  • U dětí zhruba do tří let se doporučuje dbát na dveře do pokoje. Protože většinou rodiče takhle malým dětem nechávají otevřeno, měly by jít otevírat na devadesát stupňů, aby se při hraní nebo, když se v noci vzbudí a rozhodly se jít potmě, nezranily. Pokud ta možnost není, dá se to vyřešit posuvnými dveřmi.
  • Pokud už nespí v dětské postýlce, měla by být postel zajištěna zábranou, aby z ní nespadlo.
  • Koberec se obecně moc nedoporučuje, aby se na něm dítě při hraní nebo lezení nespálilo. Šikovná je pěnová nebo protiskluzná podložka anebo jen kusový koberec v části místnosti.
  • Zajistit rohy, zásuvky apod. Ale to by mělo být nejen v dětském pokoji.
  • My jsme vytáhli i klíč ze dveří. Nebude dlouho trvat a Olí na něj už dosáhne, tak aby se náhodou v pokoji nezamkl.
  • A když je v místnosti radiátor, měl by být dobře krytý.

Možná by se toho našlo víc, ale to je tak asi všechno, co si pamatuju.  :rose:

Mimochodem, Terky Emilka už má svoje holčičí království delší dobu, tak pokud jste o něm nečetli nebo si o něm chcete přečíst znovu, mrkněte sem. Třeba vás inspiruje.  ;-)

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

1 komentář

  • Stěhování s dítětem aneb Život mezi krabicemi – Matky v nesnázích
    11.4.2018 - 6:00

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)