muž

Velký ultrazvuk: Jak si manžel poručil syna

Před pár týdny nám sice při pohledu na obyčejný ultrazvuk doktorka řekla, že tam “něco” vidí a je to chlapeček, ale znáte to.. Velký ultrazvuk je velký ultrazvuk. Byla jsem na něm minulý týden a když se doktor zeptal: “Víme co to bude?”, řekla jsem, že podle naší lékařky by to měl být chlapeček. Potvrdil to a já slyšela, jak velký šutr spadl vedle mě ze srdce manželovi. ;-)

No dobře, nebudu dělat z muže blbce, který myslí hlavně na kluka. Samozřejmě by “zvládl” i holčičku a samozřejmě si nejvíc přejeme ať máme zdravé miminko. Vím ale, jak chlapi často touží po spojenci, kterého by brali na fotbal a kutili s ním třeba v dílně. Takže se vám musím k něčemu přiznat! To pohlaví našeho druhého potomka zkrátka a dobře není náhoda a tvrdě jsme na něm dřeli. Jestli teď překlikáváte jinam, protože se bojíte, že vám přesně popíšu, jak probíhal náš plodící večer, tak nebojte – tohle bych vám takhle brzy ráno neudělala. A vlastně ani večer ani nikdy jindy. :wacko: Vrátím se ale do doby před početím našeho chlapečka..

Pamatujete, jak jsme už nějakou dobu zpátky vydávaly článek s čínským kalendářem podle kterého počnete holčičku nebo kluka? Přesně toho kalendáře, u kterého mi tehdy manžel říkal: “Prosím tě, co to je za blbost? Kdo se podle toho řídí?” A najednou si takhle představte, že je konec září 2017 a manžel vytasí téma KALENDÁŘ! “Hele, až s tím začnem, chci tutovku, že tam je modrý políčko se zkratkou CH jako chlapeček! Schválně mrkni teď na říjen, co by to bylo.” 

Docela mě to pobavilo. Poctivě jsem tedy článek s cukajícími koutky vyhledala a odpověděla: “Ukazuje se holčička!” Muž reagoval bez mrknutí oka: “A listopad?” Znovu jsem pečlive sjela prstem po kalendáři, abych zjistila, že listopadem udělám manželovi určitě radost: “Už je tam to tvoje CH! Ale nějaká paní nám pod to tehdy napsala, že se udává lunární věk matky a ten by mohl být i o rok víc, takže bychom to vlastně mohli odhadnout špatně. Nechtěj ale, prosím tě, po mně, abych si teď před půlnocí vypočítávala lunární věk!!!” Muž se opět nedal. “No a kdyby ti tedy bylo čistě teoreticky o rok víc, co tam je teda v těch samých měsících?”

To už jsem přemýšlela, že možná špatně slyším. On na tyhle věci totiž absolutně nevěří. Znovu jsem se ale tedy podívala na můj teoretický lunární věk. “No říjen holka, listopad kluk a pak máš tady šanci ještě v prosinci a lednu!” A manžel opět bez váhání pravil: “Tak to je snad jasný, že kdybychom teď začínali “tvořit”, tak počkáme na listopad! Přece bys nechtěla, abych ti celej život vyčítal, že kvůli jednomu blbýmu měsíci nemáme kluka!” To už se smál taky a já z toho smíchy skoro slzela.

“Ježiši miláčku, přece to není stoprocentní jistota. To, že nám to sedělo na Emilku, přece nic nezaručuje,” odpovídala jsem nevěřícně, protože se role poprvé v životě, co se takových témat týče, otočily. Vždycky věřím všemu já a muž mi to vyvrací. Tentokrát ale pochopte, že jsem si nemohla vzít na triko, abych mu řekla: “Je to jasnačka, jdeme na to! Bude to stopro kluk!” a pak kdyby to nevyšlo, poslouchat věty typu: “Ale tys říkala, že…..” No..konec mého rozjímání a zpátky k debatě.

“Já tomu ale věřím,” odpověděl s naprostým přesvědčením a já začala fakt dumat, kde mi mého muže vyměnili. “Prosim tě, zrovna ty? Ty kterej nevěříš na žádné TYHLE věci?” opakovala jsem. “Na tohle jo. Předtím jsi říkala, že to všem vyšlo,” stál si na svém. “Ne, Zlato. Psalo nám i pár čtenářek, že jim to nevyšlo,” řekla jsem už trochu rezignovaně.” “Ale tys mě naučila na tyhle věci věřit!”

No.. co vám mám na to říct! Takže jsme začali tedy v listopadu :good: A vtipné bylo, že jak se těhotenství počítá podle poslední menstruace, tak ta byla na konci října – takže když to vezmu kolem a kolem, stejně jsme to vlastně nedodrželi :unsure: Co se ale “praxe” týče, na nás ten kalendář prostě funguje! ;-)

PS: Můj manžel není blázen, ale spíš tak jako vážně vtipkuje…  ;-) Ovšem na některých vtipech prostě trvá… Tak kdo z vás si to půjde naplánovat stejně jako my?  :bye: Čínský kalendář početí najdete tady  :yahoo:

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 595 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

2 Komentáře

 • Lucie 27. března 2018 10:23

  My podle 5 různých teorii “musíme” vyrobit miminko 2. července, aby to byla holčička ;-) Manžel říkal, že si snad vezme i dovolenou. Jestli má Pán Bůh smysl pro humor, tak budeme mít 2. kluka ;-)

  • Tereza
   Tereza 27. března 2018 10:53

   :yahoo: :yahoo: :yahoo: Tak to jsem se zasmála teď ! :DD Tak to držím pěsti! ;-)

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)