28880068_1017514765092646_973220876_o

Baby friendly letiště. Víc takových…

Tak my už jsme z dovolené doma a zvykáme si zase na zimu /i když jsme měli štěstí, že těm šíleným mrazům, co tady byly, jsme utekli/.  :rose:

Při zpáteční cestě mě ale napadlo, že vám musím napsat ještě o letišti v Dubaji, které mě absolutně nadchlo díky skvělým podmínkám právě pro rodiny s dětmi. Mile mě to překvapilo a říkala jsem si, kéž by to tak fungovalo i jinde. Tak například:

1/ Rodiny s dětmi mají své speciální přepážky k odbavení, na které vás hned odkážou. To mi přijde super, neboť nečekáte s dětmi v těch dlouhých frontách s ostatními cestujícími. Tady je sice taky více rodin najednou a může se utvořit fronta, ale mají tam asi deset přepážek pro cestující s dětmi, takže to jde rychle.

2/ Letiště v Dubaji je obrovské. Kdo jste tam byl, tak víte. A po celém tom letišti mají k dispozici na půjčení golfky. Kočárky, které vezete s sebou, jsou většinou už odbavené nebo naopak po příletu ještě nevyzvednuté, tak se tyhle provizorní, značky McLaren, můžou hodit.

3/ A třetí věc, která mě naprosto dostala, byla přebalovací místnost. Možná by se hodilo napsat spíš, přebalovací obývák.  ;-) Když jsem Olímu potřebovala vyměnit plenu, vyzkoušela jsem ho a vypadalo to asi takhle. Jakmile jsem se blížila ke dveřím, hned se samy otevřely. Ideální, když nesete dítě a ještě tašku, máte hned ulehčenou jednu věc. V přední místnosti najdete zhruba dva až tři přebalovací pulty. Čisté, měkkoučké a u každého z nich základní věci, které jsou potřeba k přebalení. Pleny jsem tedy neviděla, ale jinak vše ostatní, jako papírové podložky, ubrousky, kapesníčky atd., to všechno tam pro maminky bylo. Uzavíratelný koš na pleny byl v blízkosti. Naproti u zdi pak bylo vyhraněné místo pro už starší děti, které čekají, až jejich maminka přebalí sourozence. Je to takový ohraničený dětský koutek, kde můžou děti na maminku počkat, nikam neutéct a přitom se zabavit. A to není všechno. Za touhle místností byla další, která vypadala skoro jako obývák. Sedačka, teplo, žádná extra klimatizace, útulné a pohodlné posezení pro maminky, které potřebují své dítko nakojit či nakrmit. Mají tam klid a nikdo je neruší. A to vše zcela zdarma.

Musím říct, že tohle jsem ještě nikde neviděla. Ale pokud máte i vy nějakou podobnou zkušenost, doporučte. Může to být mnohým rodičům, kteří plánují cestovat s rodinou letadlem, k dobru. :bye:

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)