26941945_989585707885552_391413806_o

Dětská nosítka: Na co si dát pozor

Téma „dětská nosítka“ určitě dělí maminky na dvě části. Ta první, která je pro a druhá, řekněme o něco méně, nebo možná i proti. Ať už mají obě strany jakýkoliv důvod, jako všechno má i nosítko jistě své výhody a nevýhody. Já patřím k té první polovině. Před časem jsem si na Olího nosítko pořídila a mám z něj velkou radost. Už dlouho jsem po něm pokukovala, jen jsem pořád nevěděla, jaké.

Když byl syn ještě miminko, měla jsem na něj šátek /na blogu jsem o něm tehdy taky psala: Nebojte se šátku, když…/, takže zkušenost s nošením už mám a bylo to super. Olí byl v šátku klidný, dobře v něm spal a jsem přesvědčena, že dítěti dělá dobře, když cítí blízkost mámy a já jsem si to taky moc užívala. A protože z toho našeho šátku už vyrostl, vyhlédla jsem si nosítko, které je uzpůsobené právě i na více kilo. Olí ještě nechodí /i když mu k tomu chybí jen „krůček“, ale nespěcháme na něj :heart: / a v kočárku ještě vydrží, přece jenom jsou ale chvíle, kdy se chce nosit a právě na to je nosítko úžasná věc. Mám ho vždycky s sebou, takže Olího do něj dám a je spokojený. Líbí se mu v něm a často ho i uspí. Já mám navíc volné ruce, abych mohla vézt kočárek nebo vzít nějaký lehčí nákup a hlavně netrpí moje záda. Musím říct, že záda mě dřív hodně bolela. To zná asi každá maminka, když neustále zvedá své dítko. A nosítko mi v tom hodně ulevilo. I proto jsem ho vybírala docela dlouho. Chtěla jsem vybrat dobře, abych nevyhodila peníze jen tak za něco, s čím třeba nebudu spokojená.

Hledala jsem všechny možné informace a recenze, podle kterých bych se rozhodla. A nakonec to u mě vyhrála Manduca. Ergonomické nosítko pro batolata a děti od 3,5 až 20 kg. Nemyslím si, že budu Olího nosit i v době, kdy bude mít dvacet kilo, ale třeba někdy v budoucnu, až půjdeme nějakou túru, se může taky hodit.  :rose: Umožňuje totiž i nošení větších dětí na zádech.

Říkala jsem si, že třeba nosítko teprve hledáte, tak jsem pro vás sepsala několik postřehů, co by kvalitní nosítko mělo mít a co by se vám mohlo při výběru hodit:

. pokud ho chcete používat na miminko, je dobré, aby mělo novorozeneckou vložku

. ergonomické nošení dítěte v M poloze

. bezpečné zapínání

. kapuce pro fixaci hlavičky spícího dítěte

. polstrované a nastavitelné popruhy a bederní pás

. nošení v několika polohách /na břiše, na zádech, eventuelně i na boku/

. kvalitní materiál

. pokud chcete mít jistotu, že to není nějaký „fejk”, raději kupujte přímo od konkrétní značky

. přizpůsobení se rostoucímu dítěti i rozdílně velkým rodičům

. pokud možno pratelné

Tak příjemné nošení!  ;-)  

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 394 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)