MICHAELA OCHOTSKA

Vánoce podle Michaely Ochotské

Tak holky, už máte na Vánoce všechno nachystané? ;-) Já tedy ještě všechno ne, takže budu nejspíš finišovat /jako každý rok :rose: / těsně před. Ale vím o jedné mamince, která je s přípravami dávno v předstihu /což ji trochu závidím :rose: / a tou je Michaela Ochotská. Míšu znám už nějaký ten pátek a vím, že Vánoce miluje a navíc moc ráda vaří a peče /když jsem dělala ještě reportérku, natáčela jsem s ní reportáž, při níž jsem měla možnost něco z jejího kuchařského umění otestovat a bylo to fakt výborné.  :good: /. To ještě maminkou nebyla. Dnes má skoro tříletého syna Andrého, který je pro ní mužem číslo jedna. :heart: A se kterým se letos na “Ježíška” obzvlášť těší. :heart:

 

Míšo, jak u tebe vypadá Štědrý den? Držíš půst nebo dodržuješ jiné zvyky?

“Na Štědrý den ráno půjdeme pustit kapra do rybníku a pak budeme nejspíš u pohádek pojídat cukroví. Půst nedržím, to bych nevydržela. Co dodržujeme, tak určitě nevstáváme od stolu u štědrovečerní večeře, krájíme jablíčka, sypeme na stůl čočku a pod talíř si dáváme mince.”

Kdy zdobíš stromeček a dárky už máš?

“Stromeček už máme nazdobený, dárky už mám také téměř všechny, jen je ještě musím zabalit.”

Věří syn na “Ježíška” a jak to vnímá?

“Andreásek věří na Ježíška a budou to první Vánoce, kdy už je bude opravdu vnímat. Loni z nich ještě moc neměl. Víc než hračky ho zajímaly stužky na dárečkách. Moc se těším, jak si je letos konečně užije. Psali jsme spolu Ježíškovi, takže určitě najde pod stromečkem i to, o co si napsal. Tedy spíš nadiktoval.” :rose:

Spousta lidí už dnes experimentuje v menu ke štědrovečerní večeři. U vás vítězí stále klasika? 

“Ano. U nás je k večeři klasicky ryba a salát. A polévku máme houbovou nebo hrachovou. Střídáme to. Letos bude hrachovka.”  ;-)

Vím, že moc ráda pečeš, máš už všechno cukroví?  ;-)  

“Zatím jen část.”  :rose:

A měla bys pro naše čtenářky a čtenáře nějaký tvůj oblíbený recept?

“Mám. “Rumové kuličky”. ;-) Smíchám rozdrobené piškoty, rozdrcené mandle, kapku malinového sirupu, kakao, cukr, kapku rumu Zacapy a máslo, vše od oka, aby to byla pevnější hmota, ze které se dají tvarovat kuličky a ty pak obalím v kokosu.”  ;-)

Děkuju, Míšo a za všechny Matky v nesnázích přejeme krásné Vánoce!  :-)

Misa 11 Misa 12Misa 13

Zdroj foto: osobní archiv Michaely Ochotské, Facebook/Instagram Michaely Ochotské

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)