21616653_919728891537901_1242478925_o

NEJ porodnice: Tyto u vás vyhrály!

Konečně jsem dala dohromady všechny vaše příspěvky v anketě o nej porodnici /odstartovala jsem ji zde: PORODNICE: Které jsou OK? Rozhodněte vy!/. Mile mě překvapilo, že se vás, maminek, tolik zapojilo a moc vám za to děkuju! Jste vážně úžasné! :heart: Hodně z vás se kromě porodnice podělilo i o své příběhy, které jste v těchto “přechodných domovech” zažily a musí­m přiznat, že mě u čtení často až mrazilo. Ať už dojetí­m ze šťastného konce po náročném a složitém porodu či šokující­m zjištěním, co všechno se v některých porodnicích může stát.

Bylo vás dost na to, aby se dal z vašich osobních zkušeností­ udělat aspoň nějaký obrázek toho, jaká která porodnice je a ulehčit tím rozhodování některé nastávající­ mamince, kterou výběr teprve čeká. Je jasné, že co člověk to názor a když například nějaká maminka na jednu porodnici pěje ódu, druhá by v ní­ třeba nechtěla strávit už ani hodinu. Nikde není­ záruka, že ta, kterou si dotyčná žena zvolí­, bude nakonec opravdu podle jejích představ, ale tak nějak věřím, že když jsou na jednu vesměs kladné ohlasy, tak to tam asi úplně špatné nebude a naopak. :rose:

A tady jsou výsledky vašich příspěvků:

V Praze jste jako NEJ porodnici zvolily porodnici U Apolináře, hlavně proto, že se specializuje na nedonošené děti a rizikové porody. A přiznám se, že mě vaše volba moc potěšila, protože jsem tam sama rodila /byla jsem rizikový pří­pad/ a celkově jsem byla maximálně spokojena. Proto, kdybych měla rodit znovu, určitě bych chtěla zase tam. A teď už k další­m vítězným příčkám.  ;-) O kousek za Apolinářem u vás skončil Ústav pro péči o matku a dítě v Podolí­ a v těsném závěsu za ním Motol.

Když pak pomineme Prahu, nejvíc kladných bodů u vás dostala porodnice v Mladé Boleslavi. Gratulujeme!  :yes: A rodit byste se znovu nebály ani v Mělní­ku či Pí­sku. Hodně hlasů od vás dostal i Kolí­n, následně i Neratovice, Liberec, Tábor nebo Hořovice. 

Asi se shodneme, že vůbec nejdůležitější je porodní­k a pak taky personál. Pro mě, kromě porodní­ka, bylo důležité i prostředí­. Chtěla jsem trávit první­ dny s miminkem v pěkném, čistém a klidném prostředí. A proto jsem zažádala o nadstandard a nemohla jsem si na nic stěžovat. Pobyt v porodnici pro mě navždy zůstane krásnou vzpomínkou. :heart:

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 394 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)