DSC_0476

Narozeniny sourozenců ve stejném měsíci: Výhoda nebo smůla?

Taky znáte spoustu rodičů, kteří mají děti narozené ve stejný měsíc nebo krátce po sobě? Já se s tím setkávám čím dál častěji. Asi to teď i víc vnímám, co jsem sama mámou.  :heart: Ale nemusím chodit vůbec daleko. Moje sestra se narodila v prosinci a tipněte si, kdy jsem já? Ano, taky v prosinci!  ;-) To, že je v prosinci i naše sestřenice, to už beru jako bonus.  :yahoo: A když půjdu do detailů, tak jsme se sestrou jen o pět dní a sestřenka je dokonce ve stejný den jako ségra. Samozřejmě jiné roky.  ;-) Když jsem byla jako dítě ve věku, kdy už jsem byla schopna přemýšlet :rose: , hrozně mě to zajímalo: „Jak to?? Jak to, že jsme skoro nastejno? Náhoda?“ Mamka tvrdí, že ano. Ale ono, i kdyby chtěl někdo sebevíc, aby se jejich dítě narodilo v tom samém měsíci, jako první potomek, těžko se může spoléhat na to, že to klapne, že jo? I když jsou určitě páry, „klikaři“, kteří si to naplánují a povede se na první dobrou. Takovým se to pak plánuje.  ;-) A proč by to chtěli plánovat? Třeba proto, že mají rádi určitý měsíc nebo určité roční období nebo jim jen vyhovuje, že by jejich děti slavily najednou. Vzaly by to jedním vrzem. ;-)  Je to ale opravdu výhoda? Nebude dětem líto, že nemají každý svoji oslavu?

Pamatuju si, že tím, že jsme se ségrou v prosinci a ještě blízko Vánoc, tak jsme jako malé dostaly někdy dárek k narozeninám až s dárky pod stromek. A to jsme pak vždycky počítaly, jestli máme dárků opravdu stejně.  :rose: Teď, když na to s našima vzpomínáme, tak se nad tím bavíme. Nás ale vždy dělily spravedlivě a stejným dílem a pokaždé, i když to bylo před Vánoci, oběma chystali super narozeniny. Takže nám se ten prosince hodně líbil. :heart:

Sourozenců ve stejný měsíc je ale, jen v mém okolí, opravdu hodně. Dokonce i Terka je se svých bratrem ve stejném měsíci a pozor! Oni jsou ještě úplně na den!  :good: Když jsem se jí na to ptala, říkala mi: „U nás se nad tím každej podivoval! Jako malí jsme ale museli mít vždy svůj dort, abychom neměli pocit, že nás odbyli. Brácha míval ve tvaru podkovy a já srdce.“ :heart:   Další kamarádka má dvě dcerky narozené v březnu a kromě prvních narozenin mladší dcery, které slavili zvlášť, slaví jinak najednou a všem to tak vyhovuje. Jedni naši známí mají zase páreček v listopadu a každému dítěti dělají oslavu zvlášť. A každý rok říkají: „Je to hezký, ale náročný! Příští rok už to vezmeme najednou.“ :wacko:   ;-)

Tak si říkám, že kdybychom měli synovi pořídit sourozence, klidně by se mi červenec, ve kterém se Olí narodil, zase líbil. Ale ono je lepší, nechat to na „tom nahoře“, jak nám to v životě zařídí. Stejně to má všechno „ve svých rukách on”. ;-)

Máte nebo znáte někoho, kdo má děti ve stejný měsíc? A je to podle vás výhoda nebo ne? ;-)

Náhledové foto: Radka Pipotová

 

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)