DSC_9743 (2)

Tip, jak ulevit dítěti od prořezávání zubů a horečky!

Syn má šest zubů a doteď jejich růst zvládal moc dobře. Bez horeček i velkých bolestí. Byla jsem ráda, protože jsem od spousty maminek věděla, jak dokážou zuby děti potrápit. :cry:

Před několika dny jsem ale synovi při večerním koupání naměřila zvýšenou teplotu a to bylo znamení, že už to musím hlídat. Během noci se to zhoršovalo a k ránu jsem mu naměřila už 38,6. Ten den jsem měla jít se synem na očkování, ale to už jsem věděla, že žádné nebude, k doktorce jsme ale museli, aby ho prohlédla. Kromě horečky žádné jiné příznaky neměl, ale měl zduřelé dásně, takže to vypadalo na zuby. Zřejmě stoličky. Dle instrukcí jsem střídala Paralen s Nurofenem a druhý den jsem měla zavolat, jak to vypadá. Dávala jsem čípky, protože je syn lépe snáší a mám s nimi i lepší zkušenost, tentokrát ale horečka vůbec neklesala. Naopak vylezla až na 39,6!  :-(

Byla jsem zoufalá. Syn nemohl spát, plakal ze spaní, byl rozmrzelý a tělo měl v jednom „ohni“. To zná ale každá maminka, když její dítko marodí. Všechno byste vzala na sebe, jen aby mu bylo dobře. Nepomáhaly zábaly ani koupele, horečka se držela pořád u čísla 39. Až mi doktorka poradila, abych si koupila Viburcol, což jsou homeopatické čípky, který působí na zmírnění neklidu a pomáhají dětem od bolesti, hlavně při růstu zubů. Dávala jsem synovi jeden čípek po třech hodinách 24 hodin denně. Když by ale horečka i tak vylezla na 38 a výš, měla jsem k nim nasadit znovu Paralen nebo Nurofen.

A věřte mi, nebylo to potřeba! Ty čípky vážně zabraly. Už po prvním klesla synovi teplota na 37,6. Byla jsem šťastná jak blecha!  :yahoo: Postupně klesala níž a níž. A vůbec se celkově Olímu ulevilo tak, že ho zase bavilo, si hrát a dostal i chuť k jídlu. Předtím jen pil a jídlo odmítal.

Nějaký Viburcol jsem dříve vůbec neznala a to homeopatika docela často používám. Ale odteď si ho budu pamatovat. To mi věřte!  :rose: Jak jsem se dozvěděla, je to přírodní lék a obsahuje jen léčivé byliny a minerální látky /kdyby vás zajímalo, konkrétně jaké, můžete se začíst zde/ a dá se proto použít u miminek už od 1. dne věku. Jediné, jak dobře funguje právě při růstu zubů, nemá prý takový účinek při horečkách třeba z infekce. S tím ale zkušenost nemám, tak nemůžu posoudit. :unsure:

Jestli ale vaše dítko trápí zuby jako tomu bylo u nás, minimálně za zkoušku určitě stojí.  ;-) A pokud je bez horeček /což vám moc přeju, protože to je fakt peklo :wacko:  /, mrkněte, co dávala na dásně svojí Emilce Terka: Rostou zuby: Tip, aby dásně nebolely. :bye:

20751486_902792249898232_251436541_n

Náhledové foto: Radka Pipotová

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 394 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)