dsc_9384

Dětské chůvičky: Podle čeho vybrat tu správnou

Když jsem si v těhotenství pořizovala výbavu, jedna z věcí, kterou jsem už tehdy chtěla, byla i dětská chůvička. U přátel jsem se o tom zmínila nebo možná se mě na ni ptali, už nevím, ale nabídli mi, že mi ji půjčí. Byla jsem ráda, protože mi to tehdy ušetřilo peníze na jiné potřebné věci, což mi jako prvorodičce, kdy jsem opravdu neměla z výbavy nic, dost bodlo. Neměla sice kameru, ale říkala jsem si, že do začátku bude stačit (a sloužila moc dobře!), když miminko nebude umět lézt, sedět ani vstávat. A pravda je, že i když chůvička nehlásila žádný poplach, stejně jsem syna chodila do vedlejšího pokoje často kontrolovat. Mám to asi pět kroků. :rose:  

Teď, když je Olímu rok a zvládne kdeco, dostal chůvičku novou a tentokrát už s kamerou. ;-) Těšila jsem se, protože kamarádky, které video chůvičky mají, si je pochvalují, a když mi ukazovaly, jak fungují a říkaly, jak jsou díky ní klidnější, přála jsem si ji ještě víc. A nemusím chodit ani daleko, spokojená je se svou chůvičkou od Aventu i Terka. Po večerech jsem proto brouzdala po internetu (zaujal mě web prodeti.cz) a hledala tu pravou. :rose:

Vyskakovaly na mě různé typy s různými „vychytávkami“, ale je dobré si ujasnit, co všechno od chůvičky očekáváme. A já očekávala tohle:

  • Tak první a hlavní je jasné. To chceme všichni. Aby nám spolehlivě hlídala děti a dala nám okamžitě vědět, kdyby se něco dělo
  • Chtěla jsem, aby byla obousměrná, což mi přijde fajn, že můžu na syna hned mluvit nebo ho konejšit, než k němu doběhnu.
  • Hledala jsem i takovou, která ukazuje teplotu v pokoji, kde syn spí.
  • A co jsem nemohla opomenout, aby byla jednoduchá na ovládání. /Nevím, jestli jsem vám to už na blogu říkala, ale nejsem moc technický typ./ :scratch:  
  • Jako bonus jsem brala, že některé chůvičky mají i ukolébavky. Tak je už máme taky. :heart:
A s těmito představami jsem si nechala poradit. Dala jsem na doporučení a Olího dnes hlídá Bayby chůvička a je to velká parádnice. ;-)  Nějakou dobu už ji používám a mám z ní opravdu radost. I když jsem se setkala s tím, ať si chůvičku s kamerou nepořizuju, protože nebudu dělat nic jiného, než koukat na „displej“ a budu z toho akorát nervózní. Já to tak ale opravdu nemám. Nevisím na té pidi obrazovce, jestli se něco neděje. Zaprvé bych to hned slyšela a zadruhé mám chůvičku před sebou na stolku, takže jsem vážně mnohem klidnější.

Jediné, čeho bych se mohla obávat, že syn, který se momentálně, kromě strojvůdcem, cítí být i montérem, by ji mohl rozebrat tak, že už ji nedám dohromady. :rose:  

A teď jsem se ještě dozvěděla, že existuje i chůvička do auta:good:   Nemám s ní tedy žádné zkušenosti, ale syna vozím v autě dost často a jak je drobnější, tak sedí ještě ve vajíčku a mám ho vedle sebe, na sedačce spolujezdce, vidím na něj tedy dobře, ale až bude mít větší autosedačku a bude sedět vzadu, možná se bude hodit. ;-)

20403498_888480444662746_1583740416_n

Náhledové foto: Radka Pipotová

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 394 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

2 Komentáře

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)