SOS

TEST krémů proti opruzeninám

Už více než rok přebaluju. Za tu dobu, co Emilku máme, jsem měla “tu čest” snad s čímkoliv!!! A všichni víme, že “TO” fakt nevoní. Co horší ale může být než když kromě toho musíte ještě navíc řešit opruzeniny. Musím říct, že na to Emi nikdy netrpěla, když se ale někdy stane a pod plínou je lehce rudo, mažu, mažu, mažu. Za ten rok jsem vyzkoušela několik různých krémů proti opruzeninám. Rozdíl mezi jednotlivými značkami není až tolik velký, cenově jsou ale často úplně jinde. Neříkám, že jsem vyzkoušela všechno, ale říkala jsem si, že to, co jsem zkusila, krátce zhodnotím. Pokud jste právě teď na vážkách, možná vám to usnaní rozhodování. ;-) Značky, které vypisuji, uvádím podle toho, s čím jsem začala a pokračovala. To jen na ujasněnou ;-)

Bepanthen

 • asi ho používá většina maminek. Také jsem s ním začínala. Podle mě patří fakt těm lepším a reklama na něj klamavá rozhodně není. Hezky se vstřebává, snadno roztírá.
 • cena za 100 ml: 230 – 270 Kč
 • NEVÝHODY: vyšší cena

 

Sudocrem

 • ten mi dali v porodnici v malé pixličce. Tehdy jsem ale stejně tak nějak jela ten Bepanthen a tak zůstal ležet někde v šuplíku. Pak jsem ale dostala jedno větší balení, tak jsem ho na Emi prubla. Není špatný, ale vadí mi trochu ta konzistence. Je hodně hutný a i když jsem po několika hodinách měnila plínu, pořád na kůži byl. To si sice spousta maminek vychvaluje, mně ta konzistence ale prostě vadí. Mám z toho spíš pocit, že ať už dítěti natírám zadeček čímkoliv, mělo by se to snadno vstřebat. A ne po dalších třech hodinách najít bílý povlak na kůži. Přitom oproti ostatním krémům není díky tomu lepší. (tedy za mě není)
 • cena za 125g: 110 – 140Kč
 • NEVÝHODY: Nevím, jestli jste na netu zaznamenali tak trošku antireklamu na Sudocrem. Obsahuje konzervant BHA, který prokázal u zvířat karcinogenní účinky. Někdo se na to dívá jako na zbytečnou hysterii, já poté krém přestala kupovat. (a taky ta konzistence :D)

 

Zitenax

 • pokud vám vyhovoval Sudocrem a přestali jste ho kupovat právě kvůli tomu, že se psalo, že má karcinogenní účinky, mohli byste být se Zitenaxem spokojení. Má podobnou konzistenci jako Sudocrem a konzervatnt BHA neobsahuje.
 • cena za 100ml: 200 – 260Kč
 • NEVÝHODY: Cenově se přibližuje Bepanthenu a pokud bych se měla rozhodovat mezi těmito dvěma značkami, nerozmýšlela bych se a vyhrál by Bepanthen.

 

Trudy Baby mast proti opruzeninám

 • tuhle kosmetiku jsme testovaly s Miri zhruba před rokem a o voňavé šampony a různé krémy pro děti s přírodními složkami u nás byla i soutěž. Nevím proč mi tak dlouho trvalo než mě napadlo krém proti opruzeninám na Emilce vyzkoušet. Vůči celkem neznámé značce jsem byla ale (teď už vím, že neprávem) dost skeptická. Možná proto, že se krém na opruzeniny používá na choulostivá místa, možná proto, že na to není nikde velká reklama (dost blbý důvod, co?) nebo taky protože vám každý cpe Bepanthen. :yahoo: Nakonec bych ale řekla, že by mohl opravdu tolik propagovanému Bepanthenu konkurovat! Snadno se vstřebává a obsahuje přírodní složky.
 • cena za 100ml: 95 – 130Kč
 • NEVÝHODY: Seženete jej na buď na stránkách Trudi Baby nebo v jiných e-shopech. V drogeriích ani lékárně jsem o něj zatím nezakopla.

 

Nivea Baby Pure and Sensitive SOS krém

 • nedávno mi Trudi Baby došel. Vzpomněla jsem si na to zrovna, když jsem byla v drogerii. No a tam ho pochopitelně neprodávají, jak jsem zmiňovala výše. Takže jsem prošla regály s krémy proti opruzeninám a řekla si, že zkusím něco nového. Zaujala mě Nivea – přírodní, bez parabenů a doporučená pediatry. (oni zkrátka ví jak na mě) Konzistence – o trošku hutnější než Bepathen, krásně se roztírá, vstřebává a když měla dcerka nedávno průjmy, zadeček měla docela červenej a to i přes to, že jsem přebalovala vpodstatě ihned. Nivea zafungovala fakt okamžitě a rychle to zmizelo.
 • cena za 150ml: 80 – 120Kč
 • NEVÝHODY: Krém není v tubě jako u ostatních značek, ale v plechové kulaté šroubovací krabičce (která je pro Niveu typická), takže při troše neopatrnosti může skončit vše na zemi nebo tu plechovku nechtěně zapatláte a umastíte milion dalších věcí v přebalovací tašce. Ale zase na druhou stranu – nejsme přece levý, jak šavle, ne? (já bohužel jo teda – už je zapatlaná, takže asi se vrátím k Trudi)

A jaký krém na opruzeniny se osvědčil vám? Určitě nám to napište, abychom mohly vydat článek, ve kterém sepíšeme, jaké krémy doporučují naši čtenáři.  ;-) Nezapomeňte uvést proč. No a pokud máte nějaký krém, za který je škoda vyhodit peníze, tak to chceme taky vědět!

 

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 550 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

5 Komentářů

 • Míša 25. červnaec 2017 11:33

  My používáme jedině weledu :yes: V porodnici jsme mazaly bepanthenem, doma už jedině weledou, protože jako jediná Emičce nedráždila zadeček B-) Sudocrem jsme též vyzkoušely a je tuhý a hlavně po něm měla zadeček jako pavián :wacko: Takže u nás vyhrála weleda :heart:

 • Tereza
  Tereza 25. červnaec 2017 20:13

  :bye: Děkuju za info! Přidám to k dalším tipům, co psaly další holky na Facebook ;-)

 • Katka 30. červnaec 2017 09:53

  Je důležité po každé stolici umýt zadeček pod tekoucí vodou a glycerinovým mýdlem. Jedině mýdlo omyje zbytky stolice, vlhčené ubrousky způsobují opruzeniny. Po omytí malého namažu lehkou vrstvou Bepanthenu. Žádné opruzeniny nás netrápí. ;-)

 • Lucie Hrubešová 13. ledna 2020 23:20

  Děkuji za Vaše postřehy, vesměs s nimi souhlasím a je fajn mít takové informace pohromadě. Jen mě napadlo – ten SOS krém od Nivey mi přijde vskutku fantastický, snadno se stírá při dalším přebalení, funguje!!!, cena je rozumná, dostupnost dobrá. Fakt, že je v plechovce, považuju za výhodu, dá se spotřebovat úplně celý, obal se následně ještě může na něco hodit a dá se i vytřídit coby surovina. Do přebalovací tašky si dávám Bepanthen, je skladnější a nehrozí tam nehoda, kterou popisujete. SOS plechovku mám doma stále, od prvního balení, které jsme kupovala původně na něco jiného.

  • Tereza
   Tereza 14. ledna 2020 22:32

   Luci, děkuju za postřeh ! :) :heart:

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)