DSC_2824

Dvojčata: Pohoda, klídek anebo…

Když jsem byla těhotná, psala jsem na blogu o tom, jak nám jednou na kontrole ultrazvuku připravili překvapení, když nám s mužem oznámili, že budeme mít asi dvojčata. Popisovala jsem to v tomto článku: Bude jedno nebo dvě?!. Nakonec se to ale nepotvrdilo a my máme jen jednoho mrňouse, za kterého jsme šťastni. :heart:

Před několika dny jsem se ale setkala s maminkou, která dvojčata má. Roztomilé holčičky. Nějakou dobu jsem s ní strávila a zírala jsem, jak skvěle zvládá obě holky najednou a ještě vypadala jako ze žurnálu a energie měla tolik, že by vydala na celou elektrárnu. Nemohla jsem si odpustit otázku, kde ji bere? „Je to úplně v pohodě. Holky jsou strašně hodný.“ „Musíš být ale dost nevyspalá, ne?,“ vyzvídala jsem. Nešlo mi to na rozum. Celou dobu žiju v domnění, jaký to musí být se dvěma dětmi mazec. „Vůbec. Ještě nedávno jsem to měla tak, že jsem holky večer nakojila a ony mi spaly až do půl šestý do rána.“ Málem jsem spadla z lavičky, na které jsem v tu chvíli seděla. Jejím dcerám je osm měsíců a ještě v sedmém byly kojeny. „Na začátku jsem myslela, že se nerozkojím. Měla jsem málo mlíka. Jen pro jedno dítě. Takže jsem dávala holkám cizí mateřské mlíko. A dávala jsem i umělý. A vždycky jsem to střídala. Jednou jsem nakojila jednu a druhá dostala příkrm a podruhý zase obráceně,“ vysvětlovala mi. Poslouchala jsem to s napětím, protože mi docházely věci, které my maminy s jedním dítětem vlastně neřešíme. Třeba s tím kojením.

Musím říct, že kdybych měla v tu chvíli klobouk, smeknu. Viděla jsem, jak svoje holčičky třeba obléká. Zatímco strojila jednu, druhá už mezitím plakala, protože byla ospalá. Jenže, aby s nimi mohla na procházku, musela obléknout obě. Takže jednu dceru připravovala a na druhou neustále mluvila, aby ji zabavila a rukou ji ještě stíhala uklidňovat, hladit a podávat jí hračky. Všechno v rychlosti a s naprosto klidným hlasem. Říkala jsem ji: „Fakt tě obdivuju!“ Když si představím, že se u jednoho dítěte vůbec nenudím (pořád je něco potřeba připravit, udělat, pečovat, starat se) a některé maminy tohle všechno mají dvakrát, nebo když se zadaří, i třikrát, tak nemůžu uvěřit. A ona na to: „Já bych klidně brala i další dítě. Je to opravdu v klidu. Jen se snažím, aby měly obě holky stejný režim. Jedí nastejno, koupou se nastejno atd. atd. “ Jen pro srovnání. Obě holky strojila stejně tak dlouho, jako já jednoho syna!  :rose: A to si o sobě nemyslím, že bych byla nějaký hlemýžď.  :scratch: Mezitím si ještě ven vynesla dvě korbičky na kočárek, za cesty si stihla povídat s dětmi, sestavila dvojkočár a holky do něj přenesla.

Napadlo mě, jak bych například takový obrkočár (který byl mimochodem moc hezký) skládala do auta, potom ho zase sestavovala, k tomu do nich urovnávala dvě děti… A jak by se mi vešel do úzkého výtahu?! Nijak, ten by se tam prostě nevešel. A teď, všechno musíte mít dvakrát. Nejen kočár, ale i postýlky, oblečení, hračky, deky, fusaky, plíny, no, vždyť si to sami dovedete představit. :rose:

Všem maminkám se dvěma a více dětmi tleskám! :good:

Máte doma dvojčata? Jak to s nimi zvládáte? Co je pohoda a co je naopak náročné? Těším se na vaše zkušenosti! ;-)  

Náhledové foto: Radka Pipotová

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

2 Komentáře

 • Eri 17. února 2017 23:26

  :heart: Holky vic spi ve dne než v noci, tak pro manžela to vstávání do práce nic moc. Já si pak dopo s holkama ještě pospím. Krmím po 3h i v noci, ale jinak docela dobrý. Nevím kam chodí ty mamky na názory, že je to takový frmol, že si někdy ani nemáš čas vyčistit zuby. Spíš na ten kočár to není všude přizpůsobené. Dveřmi projedeme,ale občas se někde nevytočíme… Ale jsou zlaté

  • Mirka
   Mirka 21. února 2017 08:31

   Eri, to je skvělé, že to takhle všichni zvládáte. ;-) Jste šikulky. Asi cítí holčičky pohodu u mamči, tak jsou pohodové i ony. :good: Ať se vám daří! :bye:

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)