15995399_739815602862565_2130540877_n

Tipy, jak zamrazit příkrmy

Nedávno jsem se po dlouhé době potkala s bývalou spolužačkou, která má už čtyřletou holčičku. Pokecaly jsme o všem možném a mimo jiné přišla řeč i na naše děti. Jak jinak taky, že jo?! :rose:  Říkala jsem jí, že jsme právě s Oliverkem začali s příkrmy a jak ji to tak vyprávím, tak mi povídá. „Hele, něco ti poradím. Já jsem si pro naši malou navařila vždycky v neděli příkrmy na celej tejden. Rozdělila jsem si je na malé části a zamrazila do formiček na led. Pak jsem si jen vytáhla jednu nebo dvě kostičky a měla jsem vystaráno. Nemusela jsem stát denně u plotny. Je to skvělý, zkus to.“ Ještě dodala, že si formičky předtím pokaždé vysterilizovala.

Jde asi o hodně oblíbený způsob mražení mezi maminkami, protože podobný tip nám poslala i jedna z vás, našich čtenářek, Martinka Kofrová. Jen místo formiček používá sáčky na led.  ;-)   „V nich uskladňuji hotové příkrmy pro naši malou. Sáčky plníme větší stříkačkou, kterou jsme si kdysi koupili na napichování masa. Je to celkem rychlé a hlavně dobré uskladnění v mrazáku,“ napsala nám.

Pro představu nám Marťa poslala i fotku zamražených příkrmů:

foto ctenarky

Já sama ještě žádné jídlo pro Olího nezamrazuju. Jak už jsem zmínila, s příkrmy jsme na úplném začátku a ta jedna mrkev je uvařená hned.  ;-) Synovi celkem chutná (je tak dobrá, že ji máme všude, na gauči, na zemi, na tváři, na vlasech, prostě všude tam, kam lžička dostřelí  :rose: ), tak v tom zatím nevidím problém. Ale do budoucna, až budeme zeleniny, přílohy a maso střídat, může mi zamrazování kolikrát vytrhnout trn z paty. Určitě budou dny a situace, kdy na vaření nebude čas a ještě ráda po kostičce z mrazáku sáhnu, abych mohla malého co nejdřív nakrmit. A na skleničky u nás určitě taky časem dojde. Mimochodem, víte, kde za ně ušetříte? Že ne?! Tady se to dozvíte. Levnější příkrmy? Víme, kde je seženete za polovinu!

A co vy, zamrazujete? A pokud ano, tak v čem? Váš tip se může hodit ostatním maminkám. ;-)  

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

1 komentář

  • Levnější příkrmy? Víme, kde je seženete za polovinu! – Matky v nesnázích
    15.1.2017 - 12:49

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)