zadad

Matky útočnice!

Víte, co mě fakt nebaví? Jak si maminky při diskuzích vjíždějí do vlasů, jak jedna osočuje druhou z toho, že dělá to a to špatně, protože právě ona dělá to a tamto jinak a to je podle nich jedině správně. Strašně mě to rozčiluje. Přitom jsme všechny tak nějak na stejné lodi. “Kdysi” jsem na takové komentáře občas reagovala. Teď už se prostě odmítám rozčilovat. Mám spoustu jiných věcí na práci než se zdržovat s rozčilenými matkami naštvanými na celý svět. Pořád mi ale vrtá hlavou – PROČ?! Proč to dělají?

Kdo si chce kazit den dohady na Facebooku nebo internetových diskuzích tím, že bude útočit na druhou mámu, že něco dělá špatně? Zrovna včera se známá v jedné skupině ptala na téma kojení a péče o bradavky. Odpověděla jsem, že pro mne to byl očistec do té doby než jsem objevila Purelan a že bez kloboučků už bych asi nikdy nekojila. A přidala jsem také link na článek, který jsem vydala krátce po porodu Jak při kojení nezešílet.

Že jsem nemlčela!! Pod mým komentem naskočil za pár minut komentář od nějaké paní, která hned věděla, že jsem musela kojit špatně, měla jsem špatnou techniku a že prostě není možné, aby kojení bolelo. A to nemluvím o náznaku, že jsem špatná, protože dítě špatné pocity z matky vycítí (tak na tohle mám totální alergii, když někdo úplně cizí ví o mně a mém vztahu k dítěti všechno). Komentář od paní nebyl typicky útočný. Díky němu jsem si ale vzpomněla na komenty, za které by se nemuseli stydět ani dvousetkiloví chlapi, co odplivávají zelenáče. Ježiš FUJ.. Co se ale toho kojení ale týče? Zvláštní. Mezi mými kamarádkami je možná jedna jediná, která s tím byla v pohodě a právě ona mi tehdy dala tip, abych u toho neumírala. Jinak tedy všechny moje kámošky měly evidentně, stejně jako já, také špatnou techniku  :bye:

Co tím ale chci říct? Nepíšu to, abych to někomu vracela nebo si postěžovala. Došlo mi, že jsem ráda, že máme čtenářky, které si tohle vzájemně nedělají! Fakt díky!!! Je to osvěžující číst vaše komentáře, ve kterých si pomáháte a reagujete pozitivně!

Za druhé: Pokud se do takové diskuze dostanete, zvažte, jestli se chcete do ní pouštět. Většinou si totiž negativními lidmi nebo jejich šťouravými komentáři zkazíte den. A to za to nestojí. No ne?  ;-)

Mimochodem – víte, kdo jsou matky strašilky? Dozvíte se to v tomto článku: Kdo jsou matky strašilky? …potkáváte je všude..

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 624 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

3 Komentáře

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)