a81x1413

Když tatínek hlídá…

Moji hlavu zákeřně napadla nesnesitelná migréna, a protože byl manžel už z práce doma, poslal mě lehnout, že syna pohlídá. Byla jsem v klidu, protože vím, že se o malého dobře postará. Říkala jsem si, tatínek mu přečte pohádku O Budulínkovi nebo Krtečkovi a náš chlapeček usne do deseti minut. Ale tatínkovo hlídání bylo mnohem zajímavější, než jsem očekávala.

Svalila jsem se do postele, škrtila si ledový hadr kolem hlavy a snažila jsem se tu nechutnou bolest zaspat, abych byla pro Oliverka zase co nejdřív čilá maminka. A najednou z vedlejšího pokoje slyším známou melodii nebo spíš písničku. A po ní další a další. Vnímala jsem sice napůl, protože spánek už mě přemáhal, ale tohle pominout prostě nešlo. Po chvíli jsem procitla a natahuju uši, jestli opravdu slyším dobře?! Trochu jsem doufala, že mám z migrény nějaké halucinace nebo, že se mi to jen zdá. ,Cé´ je správně. Ani jedno. Tohle byla realita. Můj muž broukal Olímu na dobrou noc Státní hymnu!, partyzánskou Skal a stepí!, a aby toho nebylo málo, šoupnul tam ještě Elektrický valčík! od Svěráka a Uhlíře. Jen připomenu, že verše jsou asi nějak takhle: ,Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden elektrický proud, střídavý, střídavý´…

Migréna nemigréna, donutilo mě to vstát. „Proč zpíváš tomu dítěti tyhle písničky?!,“ ptala jsem se muže. „Přišly mi jako nejlepší,“ odpověděl mi a culil se, jako by tušil, že to nenechám jen tak. A tušil správně. Víte, co je ale nejhorší? Že Olí po nich fakt usnul…! :unsure:   :rose:

A tak se ptám: Kde je jako ta spravedlnost?! Já čtu pohádky o Mravenečkovi, o Kuřátku, o Budulínkovi, zpívám ukolébavky a nakonec vyhraje a hymna??!!  :wacko:   :heart:

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 394 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

2 Komentáře

 • Dáda 24. listopadu 2016 08:52

  Sakra, teď si připadám jako špatná matka, vzhledem k tomu, že naše Ema je občas opravdu vytrvalá a neznám dostatek ukolébavek, tak i já jsem se nedávno ve svém repertoáru dostala zrovna k Elektrickýmu valčíku a pak i ke Krylovi :whistle: :wacko: Ale je fakt, že nakonec to zabralo ;-)

  • Mirka
   Mirka 24. listopadu 2016 12:05

   :rose: Dádo, když Elektrický valčík zabírá, proč ne? ;-) Kryla jsme teda ještě doma nezkoušeli. :unsure: ;-)

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)