14805649_684961731681286_1239470541_n

Přilepšete si k mateřské, řekněte si o peníze…

Jestli jsem někdy na pojišťovny nadávala, tak teď: „Odvolávám, co jsem odvolala a slibuji, co jsem slíbila!“ A to, že na pojišťovnu budu teď nějakou dobu pět jen samou ódu.  :rose: Mile mě překvapila VZP, u které jsme já i syn registrováni a mohli jsme získat některé finanční příspěvky, které nabízí. A protože se dají využít jen do konce listopadu, říkala jsem si, že by bylo fajn, vám o nich napsat (pokud jste tedy pojištěné u stejné pojišťovny a nemáte je už obstarané), abyste o ně zbytečně nepřišly. Nejsou to žádné desetisíce, ale na mateřské nám maminám určitě přijde vhod každá koruna navíc. ;-)

Takže, co jsem zatím využila. V programu ,Maminka´ mají maminky nárok na 1 000 Kč a to buď na prvotrimestrální screening nebo na podpůrné aktivity těhotných nebo kojících žen (sem patří třeba předporodní kurzy, nákup prsních vložek, kojící kloboučky, odsávačky apod.). Tuhle část jsem si vybrala já. Přinesla jsem doklad na koupi odsávačky a tisícovka byla doma. :good: K tomu jsem potřebovala už jen občanku a rodný list našeho chlapečka.

Druhý příspěvek jsme dostali za nepovinné očkování Rotavirů, které jsme nechali Oliverkovi dát. Ten dělal 1 500 Kč, což je, myslím, docela slušná částka, když jsme za dvě dávky zaplatili přes 3 000 Kč. Určitě lepší něco, než nic.  :yahoo: A stačí vám k tomu jen kartička o pojištění vašeho děťátka, a aby bylo zaregistrováno v Klubu pevného zdraví.

Tím jsem zatím možnosti příspěvků vyčerpala, ale už jsem zjišťovala, na co ještě VZP letos přispívá. Třeba se vám to bude hodit. Tak například:

  • na očkování proti žloutence typu A – pro děti od 2 do 5 let
  • očkování proti meningokoku typu B – pro děti od 6 měsíců do 16 let
  • očkování na cesty do zahraničí – pro děti i dospělí bez omezení věku
  • očkování proti klíšťové encefalitidě – pro děti i dospělé bez omezení věku
  • ženám/maminkám na meditační/ relaxační cvičení (platí to i na jógu s dětmi)

 

Kdo může něco z toho využít, neváhejte, jak jsem už zmínila, peníze se vyplácí jen do konce listopadu anebo do vyčerpání finančních zásob. Pak zase až příští rok v rámci nových programů. Tak honem!  ;-) A ty z vás, které jste u jiné pojišťovny, zeptejte se, jaké možnosti máte. Třeba si přijdete taky na nějaký ten peníz a škoda ho nemít. ;-)  

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

1 komentář

  • Plavání s dětmi: Slaná nebo sladká voda? – Matky v nesnázích
    2.2.2017 - 7:00

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)