bro3

Jaké je to být strejdou..

Minulý týden jsem vydala článek o tom, jaké to je být mámou Být mámou. Nevím, jestli jsem to někdy zmiňovala, ale mám o dva roky mladšího bráchu. Pokud si dobře vzpomínám, slohovky ho nikdy extra nebavily. Proto mě překvapilo, když mi poslal text o tom, jaké to je být strejdou. Vzhledem k tomu, že brečím u reklam a v poslední době i u Olympijských her (fakt jo), asi vás nepřekvapí, že mě to tak trochu dojalo. Zase :yahoo: A teď už má slovo brácha.

Po přečtení článku od sestry (ano čtu články Matek v nesnázích, abych věděl o svojí milované neteři co nejvíce, vynechávám pouze ty články o cvičení :D), jsem se rozhodl, že Vám popíšu jaké je to být strejdou. Když jsem se dozvěděl tu radostnou novinu, že budou konečně tři, tak mě hned napadlo jak je to super a že to bude určitě kluk, se kterým až bude trošku větší, budeme chodit na Spartu 😀. A třeba za ni bude v budoucnu i hrát.

Měl jsem ale úplně stejnou radost, když mi oznámili, že to bude holčička. Pamatuju si jak postupně vybírali jména a nakonec to vyhrálo jméno Emilka. A pak přišel ten den D, kdy se měla Emilka narodit. Skvělé bylo, že jsem věděl přesné datum porodu (kvůli tomu, že musela ségra na císař). Mohl jsem si totiž naplánovat dovolenou, abych mohl neteř uvítat na tomhle světě a to hned druhý den jejího života. Ten její první mě totiž čekaly ještě nějaké povinnosti s novopečeným tatínkem 😀.

Když jsem ji poprvé viděl (den po oslavě jejího narození cca v 13:00), byl jsem tak hrdý, že jsem strejda a že mají krásnou zdravou holčičku. Jediné co mě při odjezdu z porodnice mrzelo, že budou bydlet ode mě celkem z ruky. Naštěstí mám výbornou sestru a kdykoliv jí napíšu, jak se s Emilkou a Vaškem mají, tak mi hned pošle nějakou fotku, video, kde malá zdraví strejdu, nebo jak krásně spí v postýlce. Je to super, být součástí jejího života. Vidět jak roste, pochovat si jí, dělat na ní xichty a povídat si s ní, i když mi asi ještě úplně nerozumí. Vozit ji v kočárku mě baví asi nejvíc 😀

Bratr

A největší výhoda toho, že jsem strejda?  To si tak s ní hrajete, ona se vám třeba pokadí a jen řeknete sestře ať si ji přebalí, a můžete si hrát dál 😀. Až bude větší, můžete ji rozmazlovat a pak ji vrátit zase rodičům. Moc se těším, jak ji uvidím růst, i když ji uvidím jen několikrát v roce na živo. O to jsou ty chvíle vzácnější a jsem moc rád, že je sestra s Vaškem se mnou sdílejí. A doufám, že časem jich bude minimálně ještě o jednoho víc. Takže, když to mám shrnout je to super být strejda. Ale musíte mít tak super sestru a švagra jako já.

bro2

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 624 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)