cis

Aby jizva po císaři nebyla jako náklaďák!

Jak bude asi dlouhá, široká a (bystrozraká ne-to by bylo jiné povídání) jak dlouho se bude hojit?  Půjde schovat pod bikiny? A nebo víte co? Řekněme si to na férovku! Nebude prostě úplně hnusná?! Nebude se jí partner štítit? Asi každá z nás, kterou čekal císařský řez, přemýšlela před porodem nad tím, jak bude ta jizva vlastně vypadat a jak můžeme její vzhled ovlivnit. Věřte, že udělat pro ni můžete opravdu hodně. Když se vám teda chce! A v praxi? Když vám to dítě umožní!   ;-)

Když nadešel den mého “přeříznutí” měla jsem už nastudováno a v tašce připraveno vše pro péči o moji novou břišní kámošku. Do porodnice jsem si vzala homeopatika Staphysagria a Arnica montana, no a pak také Hemagel. Ty první dva šílené názvy jsou homeopatika (jejich výrobci už by mi za tu propagaci fakt měli začít platit miliony). Měla by urychlovat hojení jizvy jak zvenčí, tak i vevnitř. No a Hemagel by měl mít také příznivý vliv na tuto památku na porod.

Staphysagrii i Arnicu beru každý den, Hemagelem natírám dvakrát denně. A další důležitá věc! Nezapomeňte jizvu masírovat! S tím je prý ideální začít deset dní po porodu.

Jenže: Z porodnice si odnesete popis masáže na papíře. Pokud mám být ale zcela upřímná, prase aby se v tom vyznalo. Možná jsem ale jen pomalejší a můj mozek ten popis nepobral, jak by měl.. :wacko: Ne, ve skutečnosti kecám, protože jsem strašně, strašně chytrá :D A proto vám to vysvětlím (haha). A doufám, že o něco lépe!

Lehněte si na záda, sundejte všechno, co by vám mohlo v masáži překážet. Ano-vy chytřejší jste poznaly, že masáž se nedělá přes oblečení. Tak a jdeme na to holky! Tlaková masáž se dělá tak, že bříšky prstů zatlačíte na jizvu až vám nehtové lůžko zbělá. Někde se doporučuje vydržet ten tlak až dvacet vteřin. Já to tak dělám od začátku do konce jizvy a pak znovu třeba i kratší intervaly stisku. Na jizvu zatlačím kolmo a při dalším “kole” lehce zešikma tak trochu proti stydké kosti. Dělám to tak ráno a večer (teda dnes to za to ráno musím dohnat večer a za ten večer taky večer) :)

Samozřejmě nejsem expert ani doktor. Jen říkám, co mi zabralo. Tak proč to nezkusit… :good:

PicsArt_07-18-12.08.52

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 550 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)