s1 – kopie (4)

Všechno nejlepší, mami!

Každý rok si v den, kdy slaví všechny maminky svátek, s mojí mamkou vzpomeneme na příhodu, která se stala, když jsem byla ještě malé děcko.

Mohlo mi být tak dvaapůl roku, když mě mamka vzala na výlet do Jičína, kde mimo jiné, zašla do obchodu se záclonami. Tehdy to byl široko daleko vyhlášený obchod. Zatímco vybírala, která ze záclon bude do našeho obýváku ta nejhezčí, mě zaujala jakási skrýš pod závěsy na druhém konci prodejny. Potichoučku, bez jediné hlásky, jsem se za jejími zády vzdálila, přestože jsem měla stát vedle ní a nehnout se ani na krok. Já ale chtěla prozkoumat, co v tom ,úkrytu´ mohlo být. :rose:

Po pár vteřinách mamka zpanikařila a záclona nezáclona, mě začala nahlas volat. Když mě v obchodě nenašla, vyběhla ven, kde jí mě kromě prodavaček, pomáhali hledat i náhodní kolemjdoucí. Bylo vidět, jak moc je zoufalá a že jí bylo do pláče. :unsure:

A já? Protože už jsem slyšela svoje jméno několikrát po sobě a neznělo tak, že by mi chtěla dát nějakou dobrotu, jsem ze strachu najednou opustila svoji skrýš a běžela se jí na chodník ukázat.

Ne, že bych to měla jako dvouletá takhle v živé paměti, ale znám to z maminčina vyprávění.  ;-) Dodnes nemůže pochopit, jak mě mohla ztratit z dohledu a já teď, když čekám svoje první miminko, její pocity naprosto chápu. Taky bych byla strachy bez sebe…

Jestli jsem dostala tenkrát na zadek nebo ne, už nevím, ale obě jsme byly šťastné, když jsme jeli z výletu nazpátek.

…i když bez záclon.  ;-)

Milá maminko, pro mě jsi a vždycky budeš ta nejlepší mamka na světě. A přála bych si, abych i já byla tak skvělá maminka pro své děťátko.

Krásný Den matek Ti přeji! :heart:  

Foto: osobní archiv Mirky

 

 

 

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)