{"total_effects_time":0,"total_draw_time":0,"total_effects_actions":0,"uid":"C444AC04-E449-496B-B96C-6FCF1B9B8CBF_1459722838652","tools_used":{"crop":0,"perspective":0,"shape_crop":0,"stretch":0,"free_crop":0,"resize":0,"adjust":0,"clone":0,"selection":0,"flip_rotate":0,"tilt_shift":0,"enhance":0,"curves":0,"motion":0},"layers_used":0,"effects_tried":0,"sources":[],"brushes_used":0,"photos_added":0,"effects_applied":0,"total_draw_actions":0,"height":2048,"total_editor_time":3180,"width":2048,"origin":"collage","total_editor_actions":{"text":0,"shape_mask":0,"border":0,"square_fit":0,"lensflare":0,"clipart":0,"frame":0,"callout":0,"mask":0}}

POKRAČOVÁNÍ: Pět hrdých a statečných MUŽŮ otevřeně o těhotenství!

Včera jste si mohli přečíst první část rozhovorů s muži, kteří se s námi podělili o své prožitky a názory na těhotenství, kterým si prošla nebo právě prochází jejich partnerka či manželka. Dnes tu mám pro vás slíbenou druhou část rozhovorů s pěti statečnými muži, kteří se nebáli otázek a šli do toho. Prozradili například, že holky v jiném stavu holdovaly zmrzlinám, utopencům nebo sušenkám nebo jak své protějšky s láskou přezdívali. ;-) Čtěte a bavte se! :bye:

OTÁZKY:

4. Jak jsi říkal/říkáš své partnerce před porodem? :-)

5. Jak se u partnerky projevovaly/projevují výkyvy nálad vlivem změny hormonů?

6. Na jaké téma jste měli/máte nejvíc rozdílné názory?

7. Byl jsi u porodu/chystáš se k porodu a co jsi od toho očekával/očekáváš?

8. Jak moc se ti změnil/myslíš, že se ti změní život, po porodu dítětě?

9. Už jsi svého potomka přebaloval/jak ses s tímhle úkolem sžil/budeš potomka přebalovat?

10. Čím jsi partnerku rozmazloval/rozmazluješ?

11. Čím se partnerka cpala/cpe nejvíc?

12. Máš připravenou garáž nebo jiný příbytek na přespání, potom, co se potomek narodil/až se potomek narodí?

13. Chceš/budeš chtít další dítě, teď když už víš, jaké to je/když víš, jaké to bude?

 

Pavel D

Pavel D. (38):

Pavel se krátce na to, co rozhovor poskytl, stal otcem dcerky Elišky. Jde o jeho prvního potomka, ze kterého se těší společně s partnerkou Lucií.

 1. Kindervajíčko (s překvapením), a nebo tančík .. ne kvůli rozměrům, ale spíš nemotornosti…velké tělo se hůře ovládá a mám tedy několik veselých příhod, jak něco porazila.
 2. Brečela i u videa se zvířátky. Já nebrečel, jsem statečný! ;-)
 3. Na výši investic do pokojíčku pro naši ratolest. Nechápu, proč musí mít dnes děti tolik věcí, já je neměl a taky jsem naživu?!
 4. K porodu se chystám, kromě poslední fáze, kde nebudu přítomen na přání partnerky, ale když se rozhodne, budu tam celou dobu.
 5. Zatím nijak a doufám, že se změní jen tak úměrně novým povinnostem. Přátele přeci nemůžu opouštět kvůli dítěti. Co bych si za pár let sám počal. Krom toho většina našich přátel má stejnou životní změnu a tak si myslím, že ten čas budeme trávit společně.
 6. To mě teprve čeká a ……………… představit si to dovedu, jen proveditelnost mi přijde neproveditelná. :unsure:
 7. Občas jí masíruji bolavé nohy a pomáhám, jak to jen jde. Snad je se mnou alespoň trochu spokojená?!
 8. Sladké gumové bonbony všeho druhu a …. a …. a …., možná by bylo jednodušší říct, co nejedla. ;-)
 9. Mám spacák a nafukovací matraci pro případ přespání kdekoli. Jinak gauč v obýváku, ale myslím že to nebude potřeba, bodeme mít přeci hodné dítě!
 10. Po pravdě zatím nevím, z hlediska socializace dítěte by byly nejlepší tři, ale uvidíme co život přinese.

 

Vasa

Vašek (28):

Moje drahá kamarádka a parťačka Terka se na mě určitě nebude zlobit, když prásknu, že Váša je její manžel. (Teri, promiň, ale vynechat jsem ho prostě nemohla. :rose:) Už z blogu víte, že v červnu spolu čekají holčičku Emilku a tady jsou jeho odpovědi.

 1. Říkala jsi, že je ten test anonymní? Není? Žádnou přezdívkou kvůli břichu jsem jí neříkal.
 2. A teď vážně… je ten test anonymní nebo ne? :yahoo:
 3. Naposledy to byla tapeta do dětského pokojíku. Každý přece musí mít rád krtečka.
 4. Půjdu, ale možná z toho mám ještě větší obavy než budoucí maminka.
 5. Na tomhle se nezměnilo vůbec nic.
 6. To je jedna z mála věcí, které jsem si zatím ani nepokoušel představit.
 7. Těžko být konkrétní – nerad bych na něco zapomněl. :heart:
 8. Každou chvíli je to něco jiného. Třeba jsem donedávna vůbec netušil, že zná zavináče.
 9. Garáž začnu zařizovat jen co dodělám dětský pokoj. ;-)
 10. Čekáme holčičku. Manželka o tom ještě neví, ale bude rodit, než se nám narodí kluk. :yes:

 

IMG_0376

Michal (41):

V červnu to bude rok, co se Michal stal pyšným tatínkem dcery Štěpánky, se kterou si užívá každou volnou chvíli. Michal zatím není ženatý. Žije ve spokojeném a šťastném vztahu s partnerkou Dominikou.

 1. Nepamatuju si. Jen ke konci jsem jí říkal ,mičudo kulatá´, jak už jsem zmiňoval. ;-)
 2. Střídavě.
 3. Na všechno, ale vždy musel jeden ustoupit.
 4. Nebyl jsem u porodu.
 5. Změnil se mi. Jsem táta, ale na sport a na pivko si čas udělám. :yes:
 6. Ano, už jsem přebaloval, ale pokud to jde tak to nechávám na partnerce.
 7. Ničím.
 8. Zeleninou, ovocem a také večerním mlsáním sladkého.
 9. Garáž zrovna ne, ale gauč to jistí.
 10. Ne, další neplánujeme, jelikož nás sparťanů je dost. :good:

 

IMG_20151102_121446

Pavel M. (28):

V poslední době se setkávám spíš s narozením holčičky. Pavlovi se ale podařil chlapeček – junior. Takže jméno dostal automaticky po tátovi. :-) Pavel je šťastně zadaný s partnerkou Lucií a ze syna se radují bezmála už rok.

4. Ani po poradě s Luckou si na žádnou přezdívku vzpomenout nemůžeme… Zato malému jsme říkali Alien, vetřelec.. Po porodu přísavka, pijavička nebo trumpeta, protože půl dne troubil jak na lesy. Tím troubil, je myšleno, prděl. A zůstalo mu to.

5. Občas prý byla naměkko a snad i párkrát brečela. Já u toho ale nebyl. Z mého pohledu byla Lucka naprosto v klidu.

6. No, nějakou dobu jsme se tak trochu přeli o jména. Já si třeba myslím, že pojmenovat dítě po některém ze slavných diktátorů není špatný nápad. Abych zbytek domácnosti přesvědčil, lovil jsem z rukávu (rozuměj internetu) stará slovanská jména a argumentoval tím, že proti takovému Zvratkovi, Kochanovi nebo Ojířovi, zní vlastně Adolf vážně sympaticky. Další z návrhů byl Maxmilián. Představte si to – Max Machan. Řekněte to párkrát co nejrychleji po sobě. No, a naposled jsem trošku zažertoval na matrice, kde se musí vyplnit i jméno pro druhé pohlaví dítěte. Věděli jsme, že čekáme kluka, tak jsme do příslušné kolonky, po mém nátlaku, napsali ze srandy Brunhilda. Jakmile vyjdeme ze dveří, Lucka zpanikařila, že co kdyby se náhodou doktor spletl. Museli jsme se vrátit a škrtat. No, ale nakonec máme Pavlíka, tak to dopadlo dobře.

7. Na začátku těhotenství jsem si myslel, že u porodu nechci být, a že maximálně budou mít sestřičky práci s dalším kolabujícím otcem. Lucce se to samozřejmě nelíbilo. Já argumentoval svojí neschopností, vidět kapku krve a neomdlít. S ubíhajícími týdny se mi ale jevilo – aniž bych nad tím vůbec přemýšlel – všechno související s příchodem prcana čím dál tím přirozenější, samozřejmější. Když došlo na věc – leželi jsme s Luckou v jednu ráno v posteli, když jí praskla voda – nebylo proč panikařit. Ještě jsem po cestě do porodnice vtipkoval, že poprvé v životě legálně překračuji rychlost, když jsme předjížděli stopadesátkou městskou policii na Chodově. Že prcka uvidíme až o dvacet tři hodin později, mně ještě vůbec nenapadlo. Moje rada pro nastávající otce zní: zabalte si svačinu. Od některých přátel jsem také slyšel, že by nevěděli, jak svojí ženě pomoci. Lucka mi po tom všem svojí vděčností dokázala, že prostě stačí v tu chvíli jen být u toho. A asi nejvíc si z toho všeho pamatuju, jak jsem byl překvapený, že Pavlík ani na chviličku z těch dvou hodin na sále po porodu nezamhouřil oko, jak si všechno ,prohlížel´. Jak byl v klidu a vůbec neplakal. Lucčin výraz, když se jí poprvé přisál k prsu. A pak taky ten bolehlav po láhvi tequily druhý den ráno.

8. Vídáme se stejně výjimečně, jako dřív, jen už doopravdy nepiji nic jiného, než osvědčené druhy alkoholu. Tedy snažím se. Většinou. Ona taková kocovina s prckem v domácnosti není žádná hitparáda. Když máte ale doma ženu, co vám i tak uvaří k obědu česnečku, dá se zvládnout i tak.

9. Zkušenější rodiče nám pravili, že se člověk postupně tak nějak ,otupí´ a zvládne leccos. Není to pravda. Dodnes nám oběma dost často vhrknou slzy do očí, když zavane z plínky. Mám ale pocit, že občas jsem já ten odolnější. Co se týče jen mě osobně, přebaluji vlastně na střídačku s Luckou skoro od narození. Mám foto jako důkaz! Snad jen první týden, dva, jsem se tak nějak učil manipulovat s dítětem, tak jsem se trochu bál… Oba si nicméně stejně užíváme, když na víkendy jezdíme k rodičům, že se o prcana starají ve všech směrech oni.

10. Stálým přísunem domácích utopenců?

11. Lucka se náhodou moc necpala. Jen jsme měli denně například k večeři hromadu salátu, šest rohlíčků s variací sýrů a uzenin, pak něco sladkého… Jinak jsme za dobu těhotenství spotřebovali pár balení Nutelly a každou chvíli jsem nakládal ty utopence a hermelíny. Jen tu Lucku to, na rozdíl ode mne, přešlo.

12. Pche, garáž? Ani omylem. Ani já, ani moje partnerka nepotřebujeme utíkat do nějaké garáže! My máme v naší bytovce zabydlenou bývalou kočárkárnu v suterénu. Nic velkého. Rozkládací gauč, starší televize, nějaké knihy, lednička s pitím… No dobře, pro případ nouze jsou tam i ty polštáře a deky, ale zatím nebyly potřeba.

13. Jeden satan je na dva rodiče, řekl bych, ažaž, ale kdyby se stala nehoda, zvládli bychom to. ;-)

 

12947092_10209100332087636_1614743593_o

Vadim (36):

Po rozhovoru s Vadimem jsem zjistila, že jméno pro dítě se zdaleka nemusí vybírat ještě před porodem. S partnerkou Gábinou totiž svoji osmiměsíční dceru Gvendolínu pojmenovali až po narození. Všichni dohromady působí jako spokojená rodina, a to i bez oddacího listu. ;-)  

 1. Říkal jsem jí ,Míša kulička´.
 2. Asi to nebylo nic zásadního.
 3. Rozdílný názor byl asi jenom u jména a to Hubert. Partnerka ho hrozně chtěla, ale já jsem byl proti.
 4. U porodu jsem byl. Vůbec jsme neřešili variantu, že bych tam nebyl. A myslím si, že je to dobrý. Navíc partnerka rodila císařským řezem, takže to nebyl takový ten desetihodinový porod. A vzhledem k tomu, že měla spinální anestezii (poznámka: pacientka je při plném vědomí, ale její dolní část je znecitlivěna, takže na ní může být bezbolestně provedena operace, v tomto případě císařský řez), tak jsem mohl být i přitom.
 5. Akorát míň spíme.
 6. Vzhledem k tomu, že se o svého potomka dokážu postarat i třeba celý den, tak s tím nemám žádný problém.
 7. Asi tím, že jsem hodně jedli Häagen-Dazs, hlavně jahodovou a belgickou čokoládu.
 8. Nejvíc se cpala asi sušenkami BeBe Dobré ráno. Ty snědla hned po probuzení ještě v posteli, aby byla vůbec schopna vstát, protože potřebovala cukr. Bez nich by nevstala. :yes:
 9. Naše dítě spí od osmi večer do sedmi do rána, tak zatím to není potřeba. :unsure:
 10. Já bych teď tak čtyři roky počkal a pak se uvidí. ;-)

 

Foto: Osobní archivy

 

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)