knizka se jmeny 2

Seznamte se, Mečislav, Chrabroš, Cyprián!

Řekněte mi, že nejsem sama, která nemá ani v pátém měsíci vybraná jména pro dítě. Už z toho začínám mít trošku depku, protože všude v čekárnách slyším, jak mají nastávající maminy jméno vybrané už půl roku před tím, než otěhotní.

Probírám se kalendářem a vyslovuju si jména nahlas. Poslouchám, jak to zní, jestli je měkké nebo moc tvrdé a taky, jestli se vůbec hodí k příjmení. Na tom většinou ztroskotám. :unsure:

Teď se mi ale dostala do rukou báječná knížka ,Jak se bude vaše dítě jmenovat?´ a to je počteníčko. Je to docela bichle, ale listuju v ní od rána do večera. Vybírat je rozhodně z čeho. A navíc si ke každému konkrétnímu jménu přečtu i odkud pochází a jaký má význam. Takový Děpold je německého původu a znamená ,chrabrý´nebo ,statečný´, Sofronie má zase řecký původ a znamená ,rozumná, moudrá, zdravě myslící.“

„Tak prosím tě, hlavně buď zdravě myslící ty, až se budeš rozhodovat. Aby ti pak dítě jednou nepoděkovalo a nešlo se nechat přejmenovat,“ říkala mi kamarádka. Jako bych vybírala nějak špatně nebo co. ;-) Ale teď vážně. Kromě netradičních Mečislava, Aurory nebo Gudzíme má kniha spoustu nádherných jmen, ze kterých je těžké vybrat jen to jedno. Ale já to dám a než se prcek narodí, určitě ho vyberu. :-) :yes:

knizka se jmeny 3

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 394 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

1 komentář

  • Toužíte po druhém jméně pro dítě? Tohle je dobré vědět… – Matky v nesnázích
    4.11.2016 - 9:01

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)