formular 1a

Proč je DŮLEŽITÉ znát svůj rodokmen!

V době, kdy jsem otěhotněla, mi bylo 40, takže jsem automaticky spadala do věkové kategorie, kdy jsem musela podstoupit genetické vyšetření. Kdysi jsem na něm už jednou byla, takže jsme zhruba věděla, do čeho jdu.

Ty z vás, které to máte taky za sebou, asi víte, že je potřeba dopředu vyplnit dva obsáhlé formuláře. Jde o velmi podrobný popis rodinné anamnézy nejen rodičů a sourozenců, ale i širší rodiny. Takže pokud zrovna nemáte zmáknutý zdravotní stav například ženy strýce vaší babičky nebo manžela čtvrté sestry vašeho otce, je vyplňování docela zážitek. :mail:

Dala jsem si na to víkend. Rozjela jsem se za svojí rodinou. Uvařili jsme si kafe (já bez kofeinu ;-) ) a zakousli se do šlehačkového dortu, aby byl mozek zásoben dostatkem energie. Jako bych tušila, že ji budeme potřebovat.

S propiskou v ruce čtu kolonku po kolonce, řádek po řádku a tlačím na své rodiče, aby si vzpomněli na všechny zdravotní neduhy zatím jedné babičky a jednoho dědy od útlého dětství. Od zarděnek až po zlomeninu kyčelního kloubu. Nedovedete si představit, jaká debata se na tohle téma rozvedla. Naši vyjmenovávali s jistotou jednu nemoc za druhou, bohužel se ale ani v jedné neshodli napoprvé. A navzájem se pak přesvědčovali o své pravdě. ,Hujerovi´ hadr. Nic tedy proti příjmení Hujerových. :bye:

Nejvíc nám ale dalo zabrat, než jsme si vůbec uvědomili, o kom má být vlastně řeč. No, vemte si například teta dědova bratrance z otcovy strany nebo manžel strýcovy sestřenice z matčiny strany. Jeden, aby z toho byl ,ťumpachovej´.  :unsure: Po hodině se nám tak kouřilo z hlavy, jako když četník Cruchot radil svému štábnímu rotmistrovi Gerberovi, aby nebyl pyšný. :rose:

„A to jsme zatím u prarodičů. Co teprve, až se dostaneme o generaci dál a pak ještě o jednu,“ říkám v mírné zoufalství. Bylo to těžší a těžší, ale moji drazí rodiče dali nakonec všechno důležité dohromady. Po třech a půl hodinách strávených nad papírováním jsme se dobrali ke zdárnému konci a já si ulevila, že tenhle ,Silvestr´mám úspěšně za sebou.

Takže pokud vás genetika náhodou čeká, kupte si radši o dvě tabulky čokolády víc. Budete je potřebovat. ;-)

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 394 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

2 Komentáře

 • Dana 9. března 2016 11:53

  Rodokmen je určitě důležitý a nejen v tomto případě.Proto se ptejte rodičů a prarodičů dříve,než vám odejdou.Nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat a bude i připravený pro vaše děti.

  • Mirka
   Mirka 9. března 2016 12:15

   To je pravda. Já už ho teď budu znát skoro nazpaměť. :-) Díky moc a hezký den. :bye:

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)