vaha 1

Zavřete oči, přibírááám!

Jsem ve dvacátém týdnu a mám za sebou polovinu těhotenství. Kolem váhy jsem doma doteď chodila velkým obloukem. Proč bych se ještě víc přesvědčovala, že už se fakt nevejdu do kalhot a že ta volná trika, které mi ještě nedávno plandala na těle, teď nemůžu obléct přes prsa ani v pase. A jediná, která mi ještě jdou, jsou trička mého manžela.

Čeká mě další kontrola ultrazvuku a já mám dodat, kolik vážím. Velmi pomaloučku se blížím k místu, na které se už nějakou dobu prášilo. Velmi zlehka našlapuju na tu čtyřhrannou věc a už dopředu vím, že tuhle bitvu prostě nemám šanci vyhrát. Pokládám jednu nohu, druhou a ručička váhy se prudce vykloní doprava. „Ajajaj, to nebude dobré,“ říkám si a nespouštím oči z číslic. Plus čtyři kila!

„To je v pohodě, počkej odteď, to teprve začneš rapidně přibírat,“ nevím, jestli mě utěšila kamarádka, která už byla těhotná. Počítám, kolik to tak celkově může být. Patnáct, dvacet, třicet? Panebože, netroufám si radši odhadovat. Pravda je, že žádnou dietu nedržím a kvůli dítěti, které nosím, ani nechci. V těhotenství naštěstí netrpím chutěmi a ,nesežeru´ na co přijdu, ale jím od každého něco a cukry taky občas doplním. To je jasné. :rose:

Každopádně někdo mi říkal, že ideální přírůstek váhy by měl být v těhotenství 12-15 kg, z čehož největší tloustnutí hrozí v osmém měsíci. V devátém, v tom posledním se prý naopak často hubne.

Mrkněte, kolik se podle statistik průměrně přibírá v jednotlivých trimestrech:

  1. trimestr: 1-­­2 kg
  2. trimestr: 4-6 kg
  3. trimestr: 3-5 kg

Pokud jste se v tabulce nenašly, nezoufejte, po porodu se do hubnutí pustíme a navíc ,fičák´ kolem dítěte určitě taky nějaký ten tuk rozpustí. ;-)

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 394 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)