zacatek

Jak to všechno začalo

„Hele mám tady takovou věc, co bych s tebou chtěla probrat,“ začala opatrně našlapovat Miri. „David říkal….., že si myslí…….“ natahuje tu větu jako by šlo o státní tajemství. Na druhou stranu jsem ji ještě takhle v rozpacích nikdy neviděla. „….že bychom si měly udělat blog na téma mateřství, těhotenství a tak. Jako já si myslím, že to bude asi jako blbost cooo?“ dodává rychle.

Sama se přiznám, že při slovu „blog“ mi tak nějak vždycky naskakovala husí kůže, protože mi u většiny z nich přijde, že osoby, co jej mají, chtějí být jen a jen vidět a je jim úplně jedno, co na stránky dávají. V mých očích to byl až do teď většinou tak trochu trapas.. Nedej bože když jsem zabrousila na jedny stránky, kde jejich autorka řeší, že toho má strašně moc, pracovní vytížení na milion procent a že nestíhá, že prostě ta rekonstrukce bytu a běhání do klenotnictví, jí dávají strašně zabrat. Kolik z nás by chtělo tuhle starost..být vytížená běháním po nákupech? VŠECHNY! A myslím, že by si žádná z nás na to nestěžovala, kdyby měla manžela/partnera, který to všechno platí..

Přiznám se ale, že některé blogy mě oslovily a už nějakou chvíli jsem nad blogem přemýšlela. Jen jsem nechtěla vypadat jako slepice, která bude stránky používat jen k sebeprezentaci a říkat: “Jako podívejte se, jak mám hezký vlasy, joooo?“ (neplatí samozřejmě v případě, pokud se díky tomu dozvím, jak funguje nový typ kulmy na vlasy, postup jak účesu docílit nebo jaké přípravky použít!!!) A pokud je to zpracované nenuceně a nemusím se dívat na dívku, která se u toho celou dobu špulí, je to bezva.

Líbí se mi, když stránky dávají nějaký smysl a dozvím se z nich to, co potřebuju. Buď ty dámy milují vaření (stejně jako já) a to se mi pak u nich strašně hezky hledají tipy nebo mě jen baví dívat se na to božsky vypadající jídlo. Přestože se ráda podívám i na fashion blogy (právě teď zdravím několik mých kamarádek!), nebaví mě takové to vybalování z tašek, kde holky ukazují, co kde si koupily a proč. Ať si to oblečou, vyfotí se a hotovo! Líp se mi na to kouká! Ale proti gustu….

V každém případě – zpátky k tématu!!! Jak už jsem říkala: Líbí se mi takové stránky, kde se něco dozvím! A když si vzpomenu, kolikrát jsem pátrala, abych zjistila něco v souvislosti s těhotenstvím – co jíst, nejíst, pít, nepít, cestovat, necestovat…, okamžitě Miri odpovídám: “No a proč vlastně ne?“ Obě jsme těhotné, fajn je, že spolu skvěle vycházíme, často se vídáme a našla jsem u ní důvěru.

Zjistily jsme, že máme i stejnou představu o tom, jak by to mělo vypadat. Ano, bude to skvělá zábava, spousta práce, na začátku snad finančně nevykrvácíme až za stránky zaplatíme… Jediné, čeho se obě bojíme, je to, aby naše příspěvky nevyznívaly trapně! Ovšem pokud máte v krvi alespoň trochu nadsázky, pochopíte, že nemáme v plánu nikoho poučovat nebo mu cpát naše názory. Budeme prostě rády, když si u nás najdete odpovědi na své otázky, zaujmou vás naše tipy na restaurace, naše recepty nebo se třeba jen pobavíte nad našimi příhodami a aspoň na chvíli zapomenete na obyčejné starosti..  :yahoo:

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 621 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

9 Komentářů

 • Pavla Kubesová 23. února 2016 22:15

  Super holky! Jsem ráda, že jste do toho šly, vypadá to tu skvěle! :-)

  • Tereza
   Tereza 23. února 2016 23:12

   Děkujeme! :heart:

   • Mirka
    Mirka 23. února 2016 23:19

    Moc děkujeme. To jste nás potěšila. :bye:

     
 • Jana Poláková 24. února 2016 12:13

  Ahoj holky! Teď na mě vyskočil váš nový blog na FB – především oběma móóóóc gratuluji k požehnanému stavu a hned potom i k tomu blogerskému rozhodnutí!! Já už tedy asi rodit nebudu /chacha!/, ale starosti, radosti a příjemnosti tohoto stavu mě baví, zvláště jsem zvědavá na vaše postřehy! Tak vám držím palečky a určitě budu věrným čtenářem a posléze i tetkou vašich potomků!!!
  Plodné dny!! JaPolajda :good: :yahoo: :mail:

  • Tereza
   Tereza 24. února 2016 12:49

   Jani děkujemeeee!!!

 • Květa Masárová 24. února 2016 13:23

  Zdravím obě dámy, budoucí maminky a přeji Vašemu blogu – věčnou inspiraci, zajímavé psaní, spoustu humoru a optimismu a vůbec ,všeho moc dobrého ! :bye:

 • Květa Masárová 24. února 2016 13:30

  Zdravím obě dámy, budoucí maminky a přeju Vašemu blogu .. věčnou inspiraci, zajímavé náměty na psaní , spoustu humoru a optimismu a vůbec, všeho moc dobrého.! :bye:

  • Tereza
   Tereza 24. února 2016 13:38

   Květuško, děkujeme moc! Budeme se snažit! Doufám, že se na nás sem tam mrknete! :)

 • Slavím, slavíš, slavíme!!! – Matky v nesnázích
  25.3.2016 - 7:07

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)