A81X2202

Překvapení, které mě vzalo za srdce

Posíláte ještě pohledy nebo dopisy? Přiznám se, že já už jen opravdu výjimečně. Maximálně pozdrav od moře a to jen někdy. Nejsem na sebe pyšná. Mrzí mě to, protože, když mi bylo „náct“, posílala jsem pohledy a psala dopisy týden co týden! Kamarádce, která žila o pět kilometrů dál v jiném městě, jiné kámošce do New Yorku, další do Frankfurtu a taky nejlepšímu příteli na vojnu /to ještě kluci museli, aspoň ti, co to neuhráli na „modrou“  ;-) /! Všechny dopisy, které jsem kdy dostala já, mám dodnes schované. Schraňuju je jako poklad. Jako bych tušila, že éra ručně psaných dopisů brzy skončí a převálcují nás počítače a sociální sítě a tužku nebo dopisní papír budou mladší generace považovat za sci-fi.

Vím, že můžu kdykoliv sednout a napsat dopis, ale taky jsem zpohodlněla. Mnohem rychlejší a snadnější je použít Facebook. Přitom, jak mě bavilo vybírat dopisní papíry! Jednu dobu jsem je i sbírala. Dnes jsem líná zajít do papírnictví, natož rukou něco psát a ještě se vláčet na poštu. Bohužel, vždycky zvítězí sociální síť, která mě s dotyčným spojí a je jedno, jestli nás dělí tři sta metrů nebo desetitisíc kilometrů. Kouzlo ručně psané korespondence je bohužel fuč.

Proto, když minulý týden přišel Olímu první pohled v životě a v adrese stálo: „Mladý pán Oliver“, byla jsem z toho „naměkko“. /Naštěstí nejsem sama, kdo se na mateřské dojme i při pozdravu. Terka se na podobné téma rozepsala v tomto článku: Jak jsem se stala profesionální plačkou. To si musíte přečíst!/ Vím, že tomu syn ve svých patnácti měsících absolutně nerozumí. Že pochopitelně neumí číst, psát a netuší, co pohled je, ale to nevadí. Ukázala jsem mu ho, přečetla a poté jsem mu ho uložila. Jednou si ho třeba rád přečte a možná se zeptá, jaké to tenkrát bylo. Pak ať si s ním naloží podle svého.  :rose:

A od koho pohled byl? Od dvou malých slečen, dcer našich přátel, které mu psaly z dovolené z ciziny k svátku. Moc milé. A já jen doufám, že stejně milé budou jednou vzkazy synovi i od těch velkých slečen. :heart:

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 393 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)