21733765_920730744771049_1804198964_o

Tip, jak zabavit dítě u jídla. Funguje to!

Kdysi jsem na blogu psala, že jsme koupili jednu fajnovou jídelní židličku. Bylo to v tomhle článku: Tak už máme jídelní židličku!. To, aby náš syn mohl pohodlně stolovat, skoro jako my „dospěláci“.  ;-) Bohužel tahle židlička, ze které jsme s mužem nadšeni a zpočátku to vypadalo, že i syn si v ní bude hovět, ta teď u nás leží­ ladem a Olí si ji užívá jen ve chvíli, když vytírám podlahu nebo si dávám rychlou sprchu a nechci u toho trnout, kde co zakázaného uloví­ nebo kde si najde nějakou novou skrýš. Proto ho do ní­ připásám, obklopí­m hračkami a mám asi tak deset minut na to, abych zvládla, co potřebuju.  :rose:

Že by v židličce ale v klidu posnídal, poobědval nebo povečeřel /o svačinách ani nemluví­m/ je reálné asi tak, jako vyhrát Superjackpot ve Sportce. Až do Olí­ho první­ch narozenin to vypadalo proto tak, že jsem ho vždy při jí­dle honila s každou lžičkou po bytě, protože zrovna někam ujížděl se svojí mašinkou nebo stavěl komí­n z kostek a do toho rozmotával roli pečící­ho papíru, takže chápete, že na nějaké jí­dlo neměl absolutně čas.  ;-)

Pak ale dostal od přátel k narozeninám tatrovku /myslím tím ten náklaďák, který si pamatuju z dětství už i já. :rose:  /, která mu učarovala, a ze které nechce slézt, takže jsme ji rázem vyměnili místo jídelní židličky a Olí v ní od té doby snídá i obědvá. Sice ho musím u jí­dla vozit, ale aspoň sedí­m u něj a pokaždé, když jede zpět, dostane jednu lžičku do pusy. Třičtvrtě hodiny hodování jsme tak stáhli na dvacet minut, přece jen u toho ještě stíhá kontrolovat kola, ale aspoňˆ v klidu sedí­ na jednom místě a já ho můžu pohodlně nakrmit.  :heart:

Takže za mě tatrovka super dárek a doporučuju vyzkoušet všem, kteří řeší stejný problém. Myslí­m, že zabere i na holčičky! :bye:

21744971_920732268104230_215351680_o

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 381 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)