IMG_7126

Tak už máme jídelní židličku!

Zhruba měsíc už dávám Olímu příkrmy a bylo tedy načase, pořídit mu jídelní židličku, aby se mohl v klidu a bezpečně najíst. Vzhledem k tomu, že by nemělo dítě u jídla (mám na mysli, když už dostává lžičkou, a zároveň ještě ani nesedí) ležet, hledala jsem zpočátku místo, kam bych ho dala a mohla ho nakrmit. Asi nejvíc mi doteď vyhovoval kojící polštář, protože ten mám ve tvaru písmene cé, takže je velký a celkem pevný. Tam mohl Oliverek pololežet, polosedět a nějak to krmení šlo. I když povlak na něj dostal od mrkve dost zabrat.  :wacko: ;-) Nikdy bych ale nevěřila, jakou službu polštář udělá synovi mimo kojení.

Mezitím jsem hledala typ židličky, která by se mi pro malého zamlouvala. Nejvíc mi záleželo na tom, aby byla polohovatelná a daly se regulovat i opěrky nohou, protože jak už jsem zmínila, Olí ještě nesedí. Zároveň jsem chtěla omyvatelnou a vybírala jsem i podle barvy, aby se nám hodila do bytu a měla aspoň podobnou barvu, v jaké máme nábytek. Ať ladíme. :rose:  Vyhrála to židlička Caretero Bistro, která je vhodná pro děti od 6. měsíců. To jsme splnili. :yes:

Když ji muž sestavil, Oliverka jsme do ní usadili a sledovali, co on na to. Od začátku si v ní liboval. Prozkoumal a ochutnal všechny části, na které dosáhl, a když už tam seděl, dostal v ní premiérově i kaši.

Je pravda, že, když v ní sedí, tak v ní vypadá trošku jako zapadlý vlastenec, ale aspoň mu dlouho vydrží (měla by vydržet až do 15 kg). Je super, že jde dobře omývat (což jsem vyzkoušela hned první večer ;-)  ), je pohodlná a měkká a ještě má odnímatelnou vyteplenou vložku. Jediné, co mi přišlo zvláštní, že má kolečka vzadu, ale už jsem se s ní naučila jezdit. Takže za mě dobrý! :good:

Mimochodem, Terka o jídelní židličce už psala a podrobně popsala, podle čeho by se měla vybírat. Pokud jste článek nečetli nebo si ho chcete připomenout, tady je: Jak vybrat správnou jídelní židličku pro miminko.

Co bylo nejdůležitější při výběru židličky pro vás? ;-)  

 

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

1 komentář

  • Tip, jak zabavit dítě u jídla. Funguje to! – Matky v nesnázích
    13.9.2017 - 6:00

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)