bez názvu-9790-2

Tip, jak vymazlit dětskou pokožku

Už několik dní­ měl syn na těle hrubší­ kůži. Bylo to jen mí­sty, převážně na hrudníčku a trochu i kolem ramen. Zvláštní­ je, že se mu to nikde jinde po těle neudělalo, jen tam. Nejdří­v jsem si myslela, že by to mohlo být po nějaké kosmetice, ale to těžko. Tohle by po ní nebylo. Navíc já to s tou kosmetikou na něj moc nepřeháním. Používám ji, ať už při koupání nebo po koupání­, jen výjimečně /když byl ještě miminko, tak jsem dokonce dlouho nepouží­vala vůbec žádnou, až tedy na jeden zázračný pří­pravek, o něm jsem psala tady: Vyzkoušeno, osvědčeno, šupinky jsou pryč/.

Začala jsem hledat něco, co by mu pomohlo. Pár krémů a různých tipů jsem vyzkoušela, ale hrubá kůže pořád zůstávala. Až jsem jednou narazila na dětský krém Sebamed. Znala jsem tu kosmetiku, ale jak říkám, nepouží­vala jsem ji, i když mi ji už dříve celkem doporučovali, že ji děti obvykle dobře snáší. Trochu jsem si ji načetla a rozhodla se, že vyzkouší­m extra jemný dětský krém. Bylo mi sympatické, že obsahuje heřmánek, který snižuje podráždění /s heřmánkem mám obecně dobré zkušenosti ;-) /.

Promazala jsem jím synovi celé tělo, hlavně tedy postižená místa, ale poprvé jen mírně, kdyby měl po něm náhodou nějakou reakci. Vždycky tak novou kosmetiku zkouším i na sobě. Sedla mu ale dobře a po dvou třech dnech měl díky krému kůži zase jako miminko.  :heart: I na hrudníku. Byla jsem mile překvapena. Co mile překvapena. Byla jsem nadšená!  :yahoo: Fakt zabral. Má prý dobré účinky i na lehčí formy ekzému /i když u nás to žádný ekzém nebyl, prý to mohlo být jen z vody, což se prý někdy stává/, má pH 5,5, je vhodný pro děti už od první­ho dne. A co mu můžu potvrdit, má moc příjemnou a jemnou vůni. Silnější aroma mě často odradí­.

Na každé dítě bude určitě fungovat něco jiného a každému dítěti bude vyhovovat něco jiného, ale u nás se momentálně osvědčil, tak pokud řešíte něco podobného, berte to třeba jako jeden z tipů, který by mohl pomoci. :bye:

21245932_913919722118818_1696528586_o

Náhledové foto: Radka Pipotová

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 400 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

1 komentář

  • Tipy na dětské sprchové gely – Matky v nesnázích
    14.5.2018 - 6:03

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)