14798814_684323245078468_563077813_n

Vyzkoušeno, osvědčeno, šupinky jsou pryč

Člověk toho musí někdy hodně vyzkoušet, než najde to, co opravdu zabere. Po narození Olivera Maxíka jsem hledala něco účinného, co by urychlilo sloupnutí suché kůže na jeho hlavičce, kterou si miminka nesou ještě z bříška. Myslela jsem si, že voda při koupání postačí. Časem by se to asi všechno slouplo, ale bylo by to na dlouho. Pořídila jsem si proto slunečnicový olej, kterým jsem lehce promazala čelo a bříšky prstů jsem suchou kůžičku jemně drolila.

Šlo to dobře z čela, obočí i kolem očí, na hlavičku jsem si ale netroufala. Tak citlivé místo jsem nechtěla pokoušet. V poradně mi paní doktorka doporučila šampon Linola, který je vhodný pro děti už od narození (kdybyste ho sháněli, tak jsem vám ho vyfotila a najdete ho dole pod článkem a není to žádná reklama ;-) ). Seženete ho v lékárně a stačí opravdu kapka jednou týdně. My šamponujeme ve čtvrtek (teď si tak říkám, proč jsem vlastně vybrala čtvrtek a ne třeba pondělí nebo neděli, když by se mi to mnohem lépe pamatovalo, ale co už, máme čtvrtky :rose: ). Vyhovovalo mi, že nedráždí oči. I když si dávám pozor, může se stát, že šampon steče, ale tady to bylo bez problému. Navíc je vhodný i na citlivou kůži a je bez parfemace. Kosmetika Linola se osvědčila i u Terky, která o ní už na blogu psala. Mrkněte sem Koupání miminka: Peklo nebo dokonalý zážitek?

A zpátky k šamponu. Byla jsem strašně překvapená, jak rychle zabírá. Už po prvním použití jsem mu dětským kartáčem (neměl by být úplně nejjemnější, ten spíš jen hladí, ani ne hodně tvrdý, ale to poznáte, aby to vašemu dítku bylo příjemné a pro jeho hlavičku bezpečné :heart: ) vyčesala velkou část suché kůže a mám pocit, že se to tak dělo i další dny po koupání, i když jsem šampon zrovna nepoužila. Asi po třech týdnech má Maxík hlavičku s jemnou kůží bez jediné šupiny.

Tak s chutí do toho, třeba vám to taky ,helfne´! ;-)  

14794033_684319538412172_255720238_n

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 404 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

2 Komentáře

  • Tip, jak vymazlit dětskou kůži – Matky v nesnázích
    31.8.2017 - 6:01

  • Tip, jak vymazlit dětskou pokožku – Matky v nesnázích
    31.8.2017 - 6:04

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)