17160515_777576252419833_691087132_n

Jak uchránit dítě před sluncem

Dnes bych se s vámi chtěla podělit o další téma z dovolené v Dubaji (o přípravách a letadle už jsem se zmínila v těchto článcích: Přípravy na dovolenou s miminkem. Co je dobré vědět a udělat? a Jak jsem prožila s miminkem první cestu letadlem). Léto se kvapem blíží a vy budete možná řešit podobnou situaci jako já před pár týdny. A tou situací myslím, dítě versus slunce.

Když jsme s mužem a kamarádčinou rodinou plánovali společnou dovolenou, bodem číslo jedna byl vhodný výběr termínu. Věděli jsme, že pokud se odhodláme letět do Emirátů, musíme najít takový, kdy v Dubaji nepadneme vedrem a nebudeme se vyčerpaní, díky padesátkám, plazit po zemi. Šance byla teď v únoru, kdy tam teploty nedosahují takových výšek. Když jsme tam byli my, byla průměrná teplota vzduchu 26 stupňů. To mi naprosto vyhovovalo. Tedy, kdybychom tam byli s manželem sami bez našeho chlapečka, budeme na počasí naštvaní, ale takhle jsme se tetelili blahem, protože jsme si pro syna lepší počasí nemohli přát. Vzhledem k tomu, že do roka (a setkala jsem se i s doporučením až do tří let) bychom měli děti chránit před sluncem, jsem se uklidnila. Oliverka jsem sice mazala, ale nemusela jsem to nijak přehánět. Krémy jsem si pro něj přivezla z Čech. Koupila jsem je v lékárně. Kvalitu jsem nechtěla podcenit. Vzala jsem padesátku plus od Biodermy a vřele ji doporučuju. Na těle sice nechává bílý film, ale aspoň jsem přesně viděla, kde je potřeba malého přimáznout a kde krém drží.

17094192_774057339438391_892833719_n

Většinou jsme leželi u bazénu, kde jsme vybírali místo ve stínu palem. Olího jsem dávala spát do hlubokého kočárku, který jsme měli s sebou a boudičku jsem vždycky přikryla plenou, aby na něj nešlo slunce a měl tak i víc klidu.

Na hlavě nosil pořád klobouk. Měla jsem pro něj s sebou dva a v Praze mi v zimě dalo dost práce letní kloboučky sehnat. Měla jsem ale kliku a oba je tam maximálně využil. Jeden klobouk byl klasický a druhý s kšiltem vpředu i vzadu, což mu krylo obličej, ale i krk a ramena. Aby se syn nespálil, koupili jsme mu i soupravu plavek a trička s UV filtrem. Ramena měl tak chráněná, hlavně při koupání v bazénu. Když se nekoupal, oblékala jsem mu bodýčko s dlouhým rukávem. Tekutiny do sebe dostával kojením.

Díky tomu všemu odlétal Olí od moře bez nebezpečného a mnohdy podceňovaného spálení. Svoji první dovolenou v životě tak prožil bez úhony. :heart:  

Mimochodem svá rizika nemá jen dovolená s miminkem, ale i dovolená v těhotenství, takže je dobré se na ni také připravit. O tom psala Terka zde: Jde cestování a těhotenství dohromady?.

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

1 komentář

  • První dovolená: Jak jsme chránili dceru před sluníčkem – Matky v nesnázích
    18.7.2017 - 6:07

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)