IMG_7510

Přípravy na dovolenou s miminkem. Co je dobré vědět a udělat?

Tak máme za sebou naši první dovolenou ve třech. Jako rodina. :heart: Naši přátelé, kteří mají dvě děti, nás oslovili, jestli s nimi nechceme letět do Dubaje a po dlouhém zvažování jsme se s mužem rozhodli, že to zkusíme. Teď jsme zpátky, a protože jsem nabyla nějaké zkušenosti o cestování s malým dítětem, chtěla bych se s vámi o ně podělit. Přece jen, léto se pomalu blíží a říkala jsem si, že by se někomu mohly hodit. ;-)

Nebudu vás ale unavovat sáhodlouhým článkem, do kterého bych chtěla narvat úplně všechno, ale budu je dávkovat. V nejbližších dnech budu tedy na blogu žít dovolenou, tak snad mě za to nezastřelíte. :rose:

Dnešní téma je jasné. Přípravy na desetidenní dovolenou u moře a ještě letecky! Předně musím říct, že když poprvé zaznělo slovo dovolená, byla jsem absolutně proti. Vůbec jsem si neuměla představit, že bych měla našeho sedmiměsíčního chlapečka někam táhnout tisíce kilometrů, ještě v letadle a ještě za sluncem, do absolutně neznámého prostředí. Byla jsem skálopevně rozhodnuta, že tohle fakt nechci. Manžel to věděl a byl taky na pochybách, ale pořád mu to vrtalo hlavou (viděla jsem to na něm ;-) ). Zkrátím to. Probíral to se mnou ale tak dlouho, že mě nakonec (jako skoro vždycky) ukecal. :scratch:   :rose:

Od té doby jsem si začala sepisovat seznam věcí, co všechno budu pro malého potřebovat, bez čeho rozhodně nemůžeme odletět a co je dobré zařídit:

 • Platný pas pro dítě, o tom jsem na blogu psala už dříve, článek najdete zde: Kdy a jak pořídit miminku cestovní pas.
 • Porada s pediatrem (Dostala jsem radu, abych Olímu dávala probiotika už několik dní před odjezdem a užíval je i po celou dovolenou, pro případ, že by se objevily nějaké zdravotní potíže. Doporučil mi s sebou zabalit dezinfekci, Nurofen na případnou horečku, Fenistil kapky, kdyby přišla jakákoliv alergie, kvalitní opalovací krém s UV faktorem 50 z lékárny, ale i tak se vyhýbat prudkému slunci a tamní pitné vodě!)
 • Koupit jednorázové plenky do vody, dvoudílné plavky (tričko s UV filtrem).
 • Sháněla jsem klobouček na hlavu a také nafukovací kruh do vody.
 • Do kufru jsem zabalila 1,5l kojenecké vody s tím, že další si koupíme na místě, stejně tak jsem to udělala s plenkami, Bepanthenem a s ostatními kosmetickými potřebami.
 • Olího stále kojím, ale pro jistotu jsem přibalila ještě balení Nutrilonu a rýžové kaše stejně jako příkrmy a přesnídávky.
 • S sebou jsem si odlila i dětský prací prášek a vůbec ne zbytečně, protože jsem ho tam i použila. Jen žehličku jsem si půjčila.  :yes:
 • Jediné, co mi dalo trochu zabrat, bylo sehnat na malého letní oblečení, protože v obchodech ještě nebyly jarní a letní kolekce, ale nakonec jsem něco pořídila. :good:
 • Pro každý případ jsem si nachystala i malou varnou konvici na převaření vody.

 

Tak to je asi to nejdůležitější. Není toho málo, ale nechtěla jsem se dostat do situace, že by mi pro malého něco chybělo a tam jsem to pak horko těžko sháněla. A můžu vám říct, že jsem z těch věcí, kromě Fenistilu a Nurofenu (naštěstí) užila úplně všechno.

A zítřejší téma? Let letadlem.  ;-) Po pravdě vám popíšu, jak se s cestou letadlem popral náš syn a v článku najdete i to, co vám pro dítě s sebou do letadla (ne)dovolí.

A teď už mě zajímá, co jste s sebou na dovolenou s miminkem vezli vy? :bye:  

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

2 Komentáře

 • Jak jsem prožila s miminkem první cestu letadlem – Matky v nesnázích
  3.3.2017 - 7:33

 • Jak se miminko pere s časovým posunem – Matky v nesnázích
  6.3.2017 - 7:08

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)