A81X1383

Malý zázrak, který pomohl synovi i mně

Je pátek, takže čas vyzdvihnout to nej posledního týdne. Původně jsem měla v plánu se s vámi podělit o to, že jsem si koupila nový kabát, který jsem si vyhlédla už před několika týdny. Ale tak dlouho jsem kolej ně chodila a jen ho okukovala, až ho jednoho dne vyprodali a já si musela nechat zajít chuť. Věřili byste tomu?! Možná to znáte, zaváháte a pak vás to děsně štve a máte pocit, že se vám v tu chvíli zhroutil svět. :wacko:  Nadáváte si, proč jste si to nekoupila?! Už jsem se s tím ale nějak smířila.  ;-) I tak mám ale něco, co mi udělalo velkou radost.

Konečně máme za sebou všechna očkování! Poslední dávku Prevenaru dostal syn včera a nyní má na půl roku klid. Jsem šťastná. I když to Olí zvládal dobře, asi žádné mámě nedělá dobře, když její dítě, pomalu měsíc co měsíc, píchají a doma se pak kolikrát potýká ještě s horečkami. Teď už bude dobře. :heart:

No a pak je tu jedna věc, kterou bych vám ráda doporučila, protože nám opravdu pomohla. V týdnu vyšel Terky článek o tom, jak jí Emilka v noci přestala spát (mrkněte na něj tady, jestli jste ho nečetli: Rituály: Zbytečnost nebo nezbytnost?) a hodně z vás se rozepsalo o tom, jak vaše děti taky nespí. My to měli podobné. Jenže, u nás to bylo bolavým bříškem. Olí si s prdíky od narození uměl tak nějak poradit (snad až na pár dní) a daří se mu to i teď. Jenže v noci, když spí a nehýbe se, to jde dost těžko. A tak se stávalo, že se zničehonic vzbudil šíleným křikem, propínal celé tělo a  mával ručičkama. Jen těžko bojoval s křečí v břiše. Klidně i několikrát za noc. Pokaždé jsem ho vzala a dala ho na bříško, nosila jsem ho na rukách nebo ho masírovala. Když ani to nepomohlo, přišel na řadu teplý obklad. Za nějakou dobu se bříško uvolnilo a prdíky odešly. Jenže, když to absolvujete třeba pětkrát za noc a jen co syn usnul, byl čas zase na kojení, tak si ráno připadáte jako, když máte za sebou mejdan století, na kterém jste byla hlavním tahounem vy.

Náhodně jsem ale objevila kojící čaj Mama od Hippu s extraktem z kopřivy, kmínu, anýzu, fenyklu a jestřabiny lékařské, který mi snad spadl z nebe. Od té doby, co ho piju (2-3 hrnky denně) spí Olí v noci jak nemluvně a křeče jsou tytam. Budí se jen na kojení. A navíc chutná výborně. Je to sypaný čaj, takže je trochu přislazený, ale to mi nevadí. Jestli řešíte podobný problém, můžu ho jen doporučit. Stojí něco přes stovku, ale pokud vám taky zabere, tak to určitě stojí za to. Já jsem z něho nadšená. Hlavně proto, že Oliverka už nic netrápí, a že já zase vím, jak vypadá spánek a neprobouzím se s pocitem, že mám za sebou další flám. :yahoo:

Kdybyste chtěli na prdíky víc tipů, Terce se osvědčilo používání homeopatik, o kterých píše tady: Recept proti prdíkům. Mám v plánu je taky vyzkoušet. :yes:

Co zabralo na bříško vašim dětem? ;-)

IMG_6722

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 399 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

8 Komentářů

 • Andrea Mitt 3. února 2017 09:58

  :good: díky za radu, dnes zkusim sehnat, snad konečně něco pomůže a vyspime se vsichni :yahoo:

  • Mirka
   Mirka 3. února 2017 16:40

   Není zač, Andrej. ;-) Zkus DM drogerii, tam jsem ho koupila já. A uvidíš, budete zase spát jak mimino. :yahoo: :bye:

 • Vendy 4. února 2017 22:35

  To je super tip, sice už od minulého týdne nekojím, ale třeba příště ;-) B-) Jinak my měli štěstí, Vojta netrpěl nikdy….jen teď marně přemýšlím, zda to bylo mým poctivým pitím kojících čajů (od jeho narození 3 hrnky denně, střídala jsem různé značky) nebo má prostě dobré zažívání – v jídle jsem se totiž moc neomezovala. Nejvíce mi chutnal ten od Leros- bio s jestřabinou. :good:

  • Mirka
   Mirka 6. února 2017 11:56

   Ahoj Vendy, tak to jsi měla parádní, že malý na to netrpěl. :good: Ten čaj od Lerosu znám. Předtím jsem ho taky zkusila. ;-) Teď ale raději zůstávám u toho mého čaje, když se nám osvědčil. :heart: Při druhém prckovi ho můžeš otestovat. :rose:

 • Vendy 4. února 2017 23:11

  A propó….kabáty jsem si letos koupila pro jistotu dva….také nesnáším ten pocit nechat pěkný kousek v obchodě a pak si doma rvát vlasy….většinou pak následující noc nespím a myslím na ten kus oblečení, který mi opravdu padl do oka – s přibývajícím věkem a kily je to totiž čím dál tím méně častěji…

  • Mirka
   Mirka 6. února 2017 13:30

   :yes: Tak teď jsi mě pobavila, Vendy. Přesně, pak na to pořád myslím a říkám si, sakra, měla jsem si ho vzít hned, :wacko: ;-) Příště si ho vezmu hned. ;-)

 • Vitamin D: Odkud ho dětem dávat – Matky v nesnázích
  21.3.2018 - 7:01

 • Vitamin D: Proč ho dětem dávat – Matky v nesnázích
  21.3.2018 - 7:44

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)