ořez

Recept proti prdíkům

Ano, je to tady. Tak i já už začala používat to šílené slovo, které jsme nedávno, s vámi matkami, řešily – prdíky. Pochopitelně ne u sebe. Přeci jen už jsem velká holka a umím se se svým trávením poprat. Řeč je samozřejmě o mé dceři.

Můžete mít sebehodnější miminko, ale když na něj přijdou šílené křeče v bříšku, kdy propíná nožky a všelijak se kroutí, nezmůžete vůbec nic. Šílený pláč, který bolesti dětského bříška doprovází, je opravdu nesnesitelný. Za prvé jsem měla pocit, že to nikdy neskončí a navíc k tomu ohluchnu, ale především mi bylo dcerky tak strašně líto, že mi samotné bylo do breku.

Ještě než jsem porodila, četla jsem spoustu tipů, jak s křečemi a prdíky (šmarja to slovo je fakt příšerné), bojovat. Že by se mělo masírovat bříško, jaký je správný postup a stopadesát dalších babských rad, které než bychom s Emilkou vyzkoušely, nastupovala by pravděpodobně na střední školu. Všechny jsem je tedy nezkoušela. Přeci jen – mé dítě není žádný pokusný králík. Jako vždy jsem ale zavolala mamince (je to už otravné, co? :yahoo: ) Ona mi ale vždycky poradí efektivně a nemusím se brodit „zaprdíkovanými“ diskuzemi na internetu.

Žádné kouzlo v tom není. Máma je jen máma a žádný David Copperfield (ikdyž někdy mi tak připadá :bye: ) Tentokrát ze svého rukávu vytáhla prachobyčejný dětský Espumisan. Dáváme čtyři kapky před každým kojením a musím říct, že mám zase hodné, tiché, spokojené miminko!  (které se už nekroutí a mimochodem prdí tak, že by se za to nemusel stydět ani stokilový chlap) ;-)

esp

Nová informace: Doplněno 2.2.2017: Ve chvíli, kdy jsem začala s příkrmy, Emilku často bolelo bříško a Espumisan nefungoval. Vyzkoušela jsem homeopatika Colocynhis 9CH. Rozpusťte tři kuličky v panáku kojenecké vody a miminku dejte lžičku. Funguje okamžitě po požití. Aktuálně dávám jednu lžičku během večerního krmení kaší a jednu lžičku po něm. Je to to nejlepší, s čím můžete do boje proti prdíkům jít a kdybych na to kápla dřív, použila bych to rozhodně místo Espumisanu! Je to fakt super! :yahoo:

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 511 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

9 Komentářů

 • Bette 1. červnaec 2016 20:17

  Actually like your web sites paulacrtirs! Undoubtedly a wonderful offer of information that’s extremely helpful. Keep it up to carry publishing and that i’m gonna proceed reading by the use of! Cheers.

  • Tereza
   Tereza 2. červnaec 2016 21:01

   Hi Bette! :) Thank you very much! I am glad it’s helpful! We are nicely surprised that it is not only Czechs who read our blog! :o)

 • lenka 4. srpna 2016 16:34

  Dobry den, chtela bych se zeptat, zda podavanim espumisanu nemuze dojit k nejakym problemum s kombinaci s ockovanim? Dekuji

  • Tereza
   Tereza 4. srpna 2016 19:28

   Zdravím Leni,
   nejsem tedy odborník, ale Espumisan doporučuje i spousta lékařů a o problémech spojených s očkováním se nezmiňují ;-) Zkuste se ale pro jistotu zeptat pediatra. :yes:

 • Lenka 4. srpna 2016 16:38

  Dobry den, rada bych se zeptala, zda podavanim espumisanu nemuze dojit k nejakym komplikacim s kombinaci ockovani? Dekuji

 • Klára 15. ledna 2018 15:52

  Dobrý den můžou ty homeopatika novorozenci ?

  • Tereza
   Tereza 15. ledna 2018 15:55

   Ano, Klari :)

   • Klára 16. ledna 2018 14:57

    Děkuji :-)

     
   • Olga 8. srpna 2018 12:04

    Hezky den, tak jsem dnes na doporučení pořídila ty homeopatika. Jak jste je prosím davkovali? ☺️

     

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)