kase

Tipy na mléčné kaše. Jaké jsou OK a jaké KO?

Když Emilka začala s mléčnými kašemi, šla jsem na jistotu. No, a víte, že jít na jistotu, někdy není úplně to pravé ořechové? ;-) Vlastně mě ani nenapadlo kupovat jiné mléčné kaše než ty od Nutrilonu, protože dcerka Nutrilon pije. Vždy je snědla, ale že by u toho skákala radostí, to se taky říct nedalo. Prostě kaše. Vždycky to byla kukuřičná, rýžová, pak jsem jí začala dávat vanilkovou – ta jí chutnala dost.

Pak mi ale mamka řekla, že maminky u nich v ordinaci nejčastěji říkají, že jejich děti milují meruňkovou! Tak jsem ji koupila. A výraz mého dítěte se snad ani nedá popsat. Kdyby mi mohla plivnout do xichtu a říct: „Matko, co mi to dáváš za hnůj???!!“ věřím, že by to udělala. Ochutnala jsem ji sama a říkala jsem si, že to je opravdu kyselý hnus, co navíc chutná dost chemicky. „Mami, jí to vůbec nechutná! Skoro to na mě plivla a pak se začala nadavovat, jak moc se jí příčilo to jíst!! A ta kaše je fakt hnusná! Musela jsem ji sama ochutnat, když jsem viděla, jak se xichtí,“ hlásila jsem. Přišlo mi ale divné, že by se tak mamka sekla. Vždycky, když něco doporučila, bylo to tak, jak řekla. „No tak je asi Emi výjimka potvrzující pravidlo,“ říkala jsem jí, když jsem v telefonu slyšela, jak jí to mrzí.

Jenže pak? Pak jsem šla do lékárny. Je to pár dní zpátky. A všimla jsem si, že mají v akci kašičky od Hami. Ty od Nutrilonu jsou za nějakých 80 korun za krabici a ty od Hami normálně za 65. A teď ve slevě vycházely na 50 korun za krabici. Tak jsem si řekla, že to zkusím. Vzala jsem dvě vanilkové. „A hele! Mají i meruňkovou!“ říkala jsem si skoro až pobaveně, když jsem si vzpomněla na dcerku, jak se tvářila u poslední ochutnávky meruňkovky. „Ale co. Dám jí ještě šanci od jiné značky!“ Ať nejí jen vanilkové, chtěla jsem ji prubnout.

Ve chvíli, kdy jsem tu meruňkovou zalila kojeneckou vodou, došlo mi, že máma nemluvila o meruňkové kaši od Nutrilonu, ale od Hami!! Neskutečně voněla po meruňkách a to dokonce tak, že jsem měla chuť ji (promiňte) sežrat sama. Pak jsem ale viděla to nebohé hladové dítě kopající radostně nožičkama, že bude konečně večeře a udržela jsem se. Zblajzla ji skoro i s miskou!!! Nemluvím o tom, že narozdíl od kaší od Nutrilonu, ty od Hami nehrudkovatí a jdou mnohém lépe rozmíchat. A cenového rozdílu jste si jistě také všimli.  ;-)

A ještě zpátky k té meruňkové od Hami – včera Emilka u krmení usnula. Přísahám, že jsme se ji s mužem snažili budit, aby porci dojedla. Byla ale příliš unavená. Když jsem naši maličkou odnášela do postýlky, neklidně jsem se zadívala směrem k misce, pak na manžela křikla: „Ne, že ten zbytek vyhodíš! Já ji chci!“ A pak jsem ji slupla jako malinu (teda meruňku) ! :unsure:

A jaká mléčná kašička chutná nejvíc vašim dětem (nebo vám :wacko: )? ;-) Nebo chcete zhubnout a držíte se zpátky? Už jste se, maminky, přihlásily do naší soutěže o hubnoucí procedury v hodnotě 25 tisíc korun? Že ne?  :unsure: Ještě máte čas. Tady jsou podmínky. ;-)

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 429 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

8 Komentářů

 • Marcela Pospíšilová 6. ledna 2017 08:17

  Jak říkáte,malá to plivala, ta Nutrilon je strašně chemická mi přijde, já jsem zkusila objednat z Německa Bebivita milchbrei ovocnou a malá jí slabé jako o život ;) a mamka s ní :-D :yahoo:

  • Tereza
   Tereza 6. ledna 2017 22:50

   :D chápu! Taky mi nejde odolat :D A tu, o které píšete, taky vyzkouším! ;-)

  • Tereza
   Tereza 6. ledna 2017 22:50

   :D chápu! Taky mi nejde odolat :D A tu, o které píšete, taky vyzkouším! ;-)

 • Vendy 28. ledna 2017 19:04

  Tak jsem ji také koupila a meruňky teda moc necejtím :unsure: Navíc to složení :cry: to je teda chemická smršt. A co mě zklamalo je obsah cukru. Navíc nepozoruji, že by mu chutnala víc než obyč rýžová nemléčná. Takže zase potvrzeno….co dítě to originál :-D

  • Tereza
   Tereza 28. ledna 2017 20:45

   Tak to jste prvni od koho to slysim, ze nechutna! :cry: Emilce ted moje mama koupila malinovou a teda nadavovala se a vubec to nechtela :wacko: :scratch:

   • Vendy 29. ledna 2017 15:26

    My s kašema teprve začínáme a je pravda, že mu vždycky tak 2 -3 porce trvá než si na nové chuťe plně zvykne. Ne že by mu vyloženě nechutnala – jen ji nesnědl tolik jako té obyč. nemléčné rýžové bez příchutě – což mě překvapilo. Dojídadal jsem ji a přišla mi docela příjemná. Až pak jsem se ve složení dočetla, že obsahuje cukr, takže mu ji nebudu dávat denně. A meruňky prostě necítím :-(

     
 • Tereza
  Tereza 29. ledna 2017 20:01

  Hlavně nekupujte malinovou. My jí dostaly a je to strašnej hnus!! :negative:

 • Kaše, která u nás vyhrála – Matky v nesnázích
  10.2.2017 - 8:29

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)