Kdo jsme

Tereza a Mirka

Jsme dvě kamarádky, které otěhotněly téměř ve stejnou dobu. Všechny radosti prožíváme spolu.
Rozhodně jsme neobjevily Ameriku a netvrdíme, že víme všechno! Nejsme expertky na mateřství ani těhotenství. Někdy jsme bezradné stejně jako většina prvorodiček. Takže? Testujeme na sobě! Vyzkoušíme, posoudíme, podělíme se a moc rády uslyšíme nejen i vaše tipy, ale třeba i váš příběh!
Pokud jste na to samy/sami (to, kdyby nás chtěli omrknout i pánové) nebo se chcete jen odreagovat, zpříjemnit si mateřskou a netrávit čas v jedovatých diskuzích, zastavte se k nám! My jed nepliveme ;)

Tereza

*15.5.1983

Dcera Emilie: *31.5.2016

Syn Mikuláš: *26.7.2018

Tereza-B

Ještě donedávna jsem byla majitelkou bezva příjmení Jemelíková. V červnu 2015 se to ale nějak zvrtlo a stala se ze mě paní Janatová. :) Mám super manžela, který přestože pracuje jako reportér Krimi zpráv, na požádání vymyslí logo, když se s kámoškou rozhodnete, že budete mít blog. No fakt. Vyšvihnul nám ho během vteřiny a skoro jedním tahem!

Ulovil mě na Primě, když jsem pracovala jako reportérka VIP zpráv a za odměnu mu od té doby zpestřuji život, jak se dá! :) Od chvíle, co jsme spolu začali čekat malou Janatovou, nasávám informace jako houba a doufám, že budou k užitku i vám… Aktuálně jsem podruhé těhotná, takže se brzy dozvíte, jestli, ta strašně otravná věta “Jedno dítě, žádné dítě” je pravdivá :wacko:

Miluji
Své děti, manžela, rodinu, Boženku (pes), kamarády, kopretiny a frézie, kuře na paprice od maminky, thajskou a japonskou kuchyni, ostrá jídla, vaření, pečení a když nemusím uklízet (což bohužel musím pořád).
Vadí mi
Závist, přetvářka nebo když se lidé starají víc o vás než sami o sebe. A taky se snažím vyhýbat negativním pesimistům, co vidí život z velké části černě. ;-)
Nesnáším
Rajskou a DIETY!!! (jsou na nic a nemám na ně vůli)
Znamení
Býk, ale občas umím být i za krávu :)

Mirka – pro blog už nepíšu, ale stále tady najdete mé články, které jsem v minulosti napsala :heart:

*21.12. 1974

Syn Oliver Maxmilián: *11.7.2016

Mirka

Kdyby mi ještě nedávno někdo řekl, že budu blogerkou, budu si ťukat na čelo, že se dotyčný definitivně zbláznil… :-)

Díky moderní medicíně nyní prožívám mateřství a přijde mi fajn, že se mohu podělit o své pocity a právě nabyté zkušenosti s vámi a vlastně s celým světem.

Před lety se mi splnil sen, když jsem začala pracovat jako redaktorka a později i jako televizní reportérka. Krátce na to mi zkřížil cestu sympaťák David. Je nám spolu dobře a tak jsme si 15. 5. 2015 na zámku Hrubá skála v Českém ráji řekli ‚Ano‘. Vím, že ať dělám, co dělám, mám jeho plnou podporu a vždycky se na něj můžu spolehnout. Pro mě je to ten nejlepší chlap na světě! (Asi to říká každá žena o svém muži, ale já si to fakt myslím :-) )

Na „drbání” s vámi se ale těším už teď :-)

Kromě svého manžela miluji
Život jaký je, svou rodinu a přátele, květiny, hlavně frézie a pivoňky, zeleninové saláty všeho druhu, dobrou kávu, kvalitní suché víno, cestování, žehlení, Vánoce, dávat dárečky a také je dostávat :-)
Vadí mi
Bezohlednost, nepořádek a už skoro půlstoletí sexy Pamela Anderson
Nesnáším
Faleš, lež, dušenou mrkev a cibuli, všechny díly Matrixu
Znamení
Podle astrologického zvěrokruhu jsem sice Střelec, což v mnohém odpovídá, v životě jsem ale nerozhodná a občas než se k něčemu rozhodnu, dám si měsíční lhůtu, kterou pak ještě o týden prodloužím

Foto: Petr Adámek