hrad

Tip na pěkný den pro děti i rodiče

Včera jsme si s kamarádkou a našimi dětmi chtěli udělat hezký den. Vymyslely jsme snad tak šest variant, co podnikneme. Nakonec ale zvítězil park v Dolních Počernicích u restaurace Léta Páně. Mám to tam moc ráda. Bylo docela hezky a tak jsme s Marťou holkám sbalily odrážedla s tím, že budou jezdit po parku a užijí si tam ještě klouzaček a houpaček, co tam jsou. S sebou jsme měly ještě deky a pár věcí na piknik, ale to jsme nakonec nevyužily, protože holky byly dost rozlítané (a teď nemluvím jen o těch odrážedlech). V jednu chvíli byly na jednom místě a za chvíli už nám ukazovaly záda, takže mít někde deku, by bylo trochu nepraktický.

Úplně jsem ale zapomněla, že hned u restaurace mají malej řetízkáč! To byla pro Emilku a myslím, že možná i Amálku, premiéra. Můžete si vybrat, jestli děti necháte vozit dvě nebo čtyři minuty. Podle toho zaplatíte deset nebo dvacet korun a pozor! ne za dítě ale za jízdu kolotoče, takže je jedno, jestli tam sedí jedno nebo šest dětí (myslím, že je pro šest). No holky si daly jednu jízdu při příchodu a dvě za sebou při odchodu. :yahoo: Sympatické mi je na téhle atrakci i to, že se na ní nesnaží restaurace „rejžovat“. Myslím, že deset korun najde v peněžence opravdu každá maminka :-)

kolotoč IMG_20190424_104117_resized_20190424_104712792

Vlastně i další atrakce jsou hned u restaurace. Je tam loďka, na které je vztyčená pirátská vlajka. Z toho byla nadšená hlavně Emi, protože vždycky, když vidí jakejkoliv motiv spojenej s loděmi nebo piráty, začne dělat „johohoooo“ a do toho dělá drsně rukou jako pirát. Musím říct, že to je docela vtipný. Takže si hrály holky trochu na piráty a pak na odrážedlech popojely ke klouzačkám a houpačkám. Během toho, co si tam lezly, klouzaly se a podobně, my s kámoškou jsme nakrmily zatím Mikyho a Marušku. No a protože jsme s kámarádkou stejná krevní skupina co se jídla týče, samozřejmě jsme už pošilhávaly po restauraci.

piráti houpačka

IMG_20190424_110223_resized_20190424_115407593 IMG_20190424_112424_resized_20190424_104711167

Velku mají dost velkou zahrádku se stoly a židlemi a nebo obrovské lavice s bytelnými stoly. Kousek od nich jsou králíčci v králíkárně, takže z těch byly holky nadšené (kdyby tak věděly, že možná byly poslední, s kým králíci „prohodili pár slov“ před smrtí). No a pojďme teda k jídeláku (mimochodem, když jsme u těch králíků, tak králíka nejím právě proto, že mi je jich prostě líto a jsou roztomilí). Co se restaurace týče, myslím, že tady si nejde nevybrat. Buď můžete vybírat ze stálé nabídky a nebo z týdenního menu. Pokud bych vám mohla něco doporučit, tak dělají třeba výborné hamburgery! (jo dala jsem si :unsure: ) Takže oběd, k tomu domácí limča, kafe. Najedly jsme se my mámy, ale i naše holky, které nám daly prostor i na pokec, protože pobíhaly v parku mezi atrakcemi a přitom byly stále na dohled.

Ještě musím říct, že obsluha v Léta Páně byla skvělá a co se týče potřeb maminek a dětí, tak jsou vždy vstřícní a ochotní. Donesli mi jak misku na horkou vodu, co jsem potřebovala k ohřátí příkrmu, tak i extra talířky pro naše starší děti. Neměli při tom protočené panenky a ještě se číšník sám od sebe ptal, jestli pro ně něco nepotřebujeme. Neměl problém fakt s ničím a ještě byl u toho milej.

Emilka s Amálkou náš program zakončily zase řetízkáčem a pak skákacím hradem, který byl zdarma. No a můžu vám říct, že přestože mi Emi už přes den nespí, zalomila to asi po pěti minutách jízdy v autě  ;-) No to je na potlesk, ne? :yahoo:

cof

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 511 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)